Порушення правил облаштування й утримання худобомогильників та біотермічних ям для захоронення тварин є неприпустимим Рекомендовані

Позачергові засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій пройшли при Кропивницькій, Олександрійській, Новоукраїнській та Голованівській районних військових адміністраціях з питання запобігання ризиків щодо збирання відходів тваринного походження та подальшого поводження з ними. На зібраннях виступили керівники територіальних підрозділів Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, також присутні заслухали голів органів місцевого самоврядування.

За підсумками засідань комісій міським, сільським, селищним радам у районах доручили протягом ІІ кварталу 2022 року провести інвентаризацію місць захоронення трупів тварин, худобомогильників та біотермічних ям, посилити роз’яснювальну роботу серед населення щодо захоронення трупів тварин з метою забезпечення епізоотичного та ветеринарно-санітарного благополуччя району. Така робота в умовах воєнного стану необхідна з огляду на можливість форс-мажорних обставин, що можуть викликати техногенно-екологічну небезпеку та нанести значну соціальну й екологічну шкоду.

Тож керівникам господарств усіх форм власності, що утримують тварин, необхідно забезпечити облаштування і утримання діючих (існуючих) худобомогильників та біотермічних ям відповідно до вимог чинного законодавства.

Наразі на території Кіровоградщини знаходяться 242 худобомогильники та біотермічні ями. Встановлено, що більшість виділених земельних ділянок не облаштовані та не відповідають вимогам Правил облаштування і утримання худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів у населених пунктах України.

Зазначимо, що невпорядковані місця захоронення трупів тварин є однією із зон ризику при виникненні та поширенні хвороб, оскільки вони можуть бути джерелом або резервуаром збудників різних інфекційних захворювань як серед тварин, так і серед людей.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області закликає суб’єктів господарювання та інших осіб, які займаються утриманням, розведенням, обігом тварин та переробкою сировини тваринного походження дотримуватися вимог чинного законодавства при захороненні трупів тварин та утилізації відходів тваринного походження.

Довідково. Відповідно до ст. 30 та 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить:

  • вирішення питань збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів, знешкодження та захоронення трупів тварин;
  • визначення території для розміщення відходів відповідно до законодавства;
  • здійснення контролю за діяльністю суб’єктів підприємницької діяльності у сфері поводження з відходами тощо.


На фото – фахівці Новоукраїнського відділу Держпродспоживслужби в області

 

2

 

3

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3354245
Сьогодні
Цього місяця
Всього
806
29751
3354245

Ваш IP: 3.239.111.79
19-05-2022