Держпродспоживслужба Кіровоградщини перевіряє АЗС через завищені ціни на пальне Рекомендовані

Останнім часом до Держпродспоживслужби в Кіровоградській області почали надходити скарги про надмірно завищені ціни на пальне, відсутність розрахункових документів, відмову у вільному виборі засобів розрахунку тощо.

Так, на виконання доручення Прем’єр-міністра України спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби області почали проводити позапланові перевірки дотримання суб’єктами господарювання на роздрібному ринку пального вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

За результатами перевірок встановлено, що на 1 автозаправній станцій при роздрібній реалізації пального застосовувались ціни, сформовані без урахування вимог п.41.4 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236, що призвело до отримання необгрунтованої виручки.

За порушення порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на паливо до суб’єкта господарювання будуть застосовані адміністративно-господарські санкції передбачені ст. 20 Закону України «Про ціни та ціноутворення».

Нагадаємо, що з 20 травня Кабінетом Міністрів України, було скасовано регулювання цін на пальне, шляхом встановлення торговельних надбавок, що застосовувались при роздрібній реалізації пального. При цьому суб’єкти господарювання, як і раніше, зобов’язані завчасно декларувати ціни у разі їх підвищення більш, ніж на 5%. Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється через офіційний веб-сайт Держпродспоживслужби з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Зазначимо, що завищення цін в умовах воєнного стану є неприпустимим, а порушення правил ведення підприємницької діяльності матиме наслідки у вигляді штрафів та інших заходів адміністративного впливу.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3668671
Сьогодні
Цього місяця
Всього
642
48449
3668671

Ваш IP: 3.239.112.140
29-11-2022