Мова інтернет-ресурсів, комп’ютерних програм та мобільних застосунків – українська Рекомендовані

З 16 липня 2022 року набирають чинності частина друга та шоста статті 27 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», які регламентують використання державної мови в мережі Інтернет та мови інтерфейсів комп’ютерних програм, встановлених на товарах.

Так, будь-який товар, на якому встановлено комп’ютерну програму – від автомобіля до пральної машини або електрокавоварки, має бути «локалізований» для реалізації в Україні. На товарі має бути україномовний інтерфейс незалежно від того, чи цей інтерфейс використовує електронний екран, чи він має вигляд панелі управління зі звичайними кнопками.

Крім того, усі інтернет-ресурси (вебсайти, сторінки в соцмережах, ютюб-, вайбер-, телеграм-канали, мобільні застосунки), які використовуються як інтернет-представництва суб’єктів господарювання, зареєстрованих в Україні, зокрема інформаційні інтернет-ресурси, повинні мати основну версію українською мовою, яка має завантажуватися для користувачів за замовчуванням. Україномовна версія інтернет-представництва іноземного суб’єкта господарювання, що реалізує продукцію в Україні, може мати менший обсяг інформації, ніж основна версія, але достатній для того, щоб користувач з України міг повністю розуміти мету діяльності цього суб'єкта.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють обслуговування українських споживачів в мережі Інтернет (інтернет-магазини, інтернет-каталоги тощо), зобов’язані не лише розміщувати на відповідних інтернет-ресурсах інформацію про товари та послуги державною мовою, а й мати повноцінну версію інтернет-ресурсу українською мовою, яка має бути основною (містити максимальний обсяг інформації) та завантажуватися за замовчуванням.

Відсутність україномовної версії інформаційного інтернет-ресурсу після 16 липня 2022 року може означати свідоме порушення його власником вимог закону про державну мову або факт відсутності державної реєстрації засобів масової інформації чи власника як суб’єкта підприємницької діяльності. Це в свою чергу означатиме намір власника інтернет-ресурсу перебувати поза правовим полем і викликатиме обґрунтовану недовіру до опублікованої інформації.

Окрім того, з 16 липня уповноважений із захисту державної мови зможе накладати штраф на фізичних осіб, які порушуватимуть мовний закон, на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності тощо. Розмір штрафу становить від 3 400 до 7 500 грн, якщо порушення вчинено вперше, а за повторне порушення накладатимуть штраф від 7 500 до 11 900 грн.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3425883
Сьогодні
Цього місяця
Всього
939
44854
3425883

Ваш IP: 44.192.65.228
28-06-2022