Санітарне та епідемічне благополуччя населення в літній період - серед пріоритетних завдань Рекомендовані

Начальник Держпродспоживслужби Кіровоградщини Ігор Бойчук у режимі відеоконференції взяв участь у засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Темою для обговорення стало санітарне та епідемічне благополуччя населення в літній період та заходи, необхідні для його забезпечення.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області входить до територіальної функціональної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Кіровоградської області в частині забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення та організації санітарно-гігієнічних, протиепідемічних заходів під час надзвичайних ситуацій.

Санітарно-епідеміологічна ситуація на території Кіровоградщини контрольована. Станом на 20 червня 2022 року в області не зареєстровано спалахів гострої кишкової інфекції серед населення. Спеціалісти Держпродспоживслужби проводять постійний нагляд за дотриманням санітарних норм в закладах тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб, організації їх харчування, водо забезпечення тощо.

Зокрема обстежено 500 об’єктів водопостачання (100 об’єктів централізованого, 400 – нецентралізованого). За результатами балансоутримувачам та органам місцевого самоврядування направлено приписи та рекомендаційні листи.

З початку поточного року виробничий лабораторний контроль пройшло 12 920 зразків води питної з об’єктів централізованого водопостачання (виявлено 235 відхилень за санітарно-хімічними показниками, 10 відхилень за мікробіологічними) та 87 зразків води питної з об’єктів нецентралізованого водопостачання (виявлено 11 відхилень за санітарно-хімічними показниками).

Перевищення таких показників як загальна жорсткість, сухий залишок, залізо загальне, сульфати є природним для Кіровоградської області. Отримані результати дають можливість своєчасно вживати ефективні заходи реагування на підприємствах водопостачання та у закладах, яким вода постачається (ремонти мереж, обладнання, чищення джерел, дезінфекція мереж, модернізація обладнання ,встановлення фільтрів, своєчасна їх заміна тощо).

За період військового стану фахівці Держпродспоживслужби спільно з органами місцевого самоврядування провели 238 обстежень місць тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб на відповідність Мінімальним вимогам щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення під час екстреного облаштування місць тимчасового перебування осіб, які вимушені покинути місця постійного проживання у зв’язку з військовою агресією, затверджених наказом МОЗУ. Спеціалісти також надали консультативно-інструктивну допомогу у вигляді роз’яснень, рекомендацій, пам’яток щодо забезпечення дотримання вимог санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності харчових продуктів для уникнення гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, інших хвороб.

Постійно здійснюються заходи контролю за безпечністю харчових продуктів, що реалізуються на агропродовольчих ринках. За поточний період 2022 року державними лабораторіями ветеринарно-санітарної експертизи на ринках області проведено понад 95 тисяч ветеринарно-санітарних експертиз продукції тваринного та рослинного походження та понад 190 тисяч лабораторних досліджень.

За результатами засідання Державної комісії вирішили посилити роботу щодо обстеження джерел водопостачання та лабораторного контролю за якістю й безпечністю питної води, яка подається споживачам, а також здійснити обстеження пунктів збору/зберігання гуманітарної допомоги (продуктів харчування) на предмет дотримання необхідних умов зберігання та вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів.

Питання щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення є надважливим у діяльності Держпродспоживслужби. Фахівці продовжують роботу щодо держнагляду за наданням населенню питної води гарантованої якості, приведенням джерел водопостачання у відповідність до санітарних норм, дотриманням вимог законодавства у закладах дошкільної освіти, забезпеченням санітарних, медичних та протиепідемічних вимог у пунктах тимчасового розміщення ВПО тощо.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3425834
Сьогодні
Цього місяця
Всього
890
44805
3425834

Ваш IP: 44.192.65.228
28-06-2022