В травні забруднення атмосферного повітря найбільше спостерігалось за вмістом пилу та сажі Рекомендовані

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області постійно проводить аналіз якості атмосферного повітря на території найбільших міст області (Кропивницький, Олександрія, Світловодськ) за результатами спостережень Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології.

Оцінка стану атмосферного повітря здійснюється по 8 пріоритетних забруднюючих речовинах, які найбільше впливають на стан атмосферного повітря: пил, діоксид сірки, діоксид азоту, оксид вуглецю, оксид азоту, сажа, розчинні сульфати, формальдегід.

В м. Кропивницький рівень забруднення атмосферного повітря у травні 2022 року характеризувався збільшенням пилу, оксиду вуглецю, сажі, незначним збільшенням діоксиду азоту,оксиду азоту, зменшенням діоксиду сірки. Зокрема спостерігалось перебільшення середньомісячних концентрацій вмісту пилу в 1,4 рази. В м. Олександрія зафіксовано збільшення сажі, зменшення пилу, діоксиду сірки; в м. Світловодськ – збільшення пилу, діоксиду сірки, розчинних сульфатів.

В порівнянні з глобальними стандартними кліматологічними нормами по опадах (за період 01 січня 1991 року – 31 грудня 2020 року) в м. Кропивницький у травні 2022 року опадів випало 41,3 мм (норма 50,0 мм). Реакція носила слабо-лужний-нормальний характер.

В м. Світловодськ у травні цього року випало 53,9 мм атмосферних опадів (норма 54,0 мм). Реакція опадів носила слабо-лужний-нормальний характер.

З початку року постійно фіксуються перебільшення середньомісячних концентрацій по пилу. Пил – це дрібні частинки різного походження, що знаходяться в повітрі. У місті він з’являється внаслідок багатьох чинників – пересушеності ґрунту, верхній шар якого легко здіймається вітром, особливо якщо на ньому нічого не росте, відсутності культури паркування та підтримання чистоти в населених пунктах, відкритий ґрунт та не озеленені території, шкідливі викиди транспорту та заводів. Сажа – це результат неконтрольованого спалювання (горіння) різної сировини та відходів.

Враховуючи, що кількість приватного та виробничого автотранспорту в містах значно збільшилась, проводяться ремонтні роботи автошляхів, трубопроводів централізованих мереж, нечасті, хоча і рясні опади, відсутність поливу автошляхів для пригнічення вмісту шкідливих речовин у повітрі, цим вірогідно, й відмічається стійке збільшення пилу та сажі в атмосферному повітрі.

Відповідно до наказу МОЗ України від 17.03.2011 року №145 «Про затвердження Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць» (пункт 3.3) найдієвішими заходами в літній період є механізоване миття, поливання і підмітання території та автошляхів з твердим покриттям населених пунктів, підтримання чистоти (своєчасний збір сміття) та озеленення територій.

Спеціалісти Держпродспоживслужби продовжують здійснювати аналіз стану атмосферного повітря.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

4033091
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1675
14753
4033091

Ваш IP: 3.230.152.133
07-06-2023