Тривають заходи з ліквідації африканської чуми свиней у Кропивницькому районі Рекомендовані

Спеціалісти Держпродспоживслужби області та Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини продовжують вживати заходів щодо локалізації, ліквідації та недопущення поширення африканської чуми свиней. Зазначимо, що випадок захворювання на АЧС зафіксували в особистому підсобному господарстві в с. Івано-Благодатне Кропивницького району.

2   3  

Відповідно до рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кіровоградській РВА від 20 червня 2022 року визначено епізоотичне вогнище, зони захисту (радіусом 7 км) та спостереження, встановлено 40-денний карантин. До зони захисту, яка безпосередньо межує з епізоотичним вогнищем, віднесено села Івано-Благодатне, Шостаківка, Українка, Овсяниківка, Грузьке, Шевченкове, Миколаївка та Карлюгівка Кропивницького району.

4    

Фахівці ветеринарної медицини провели дезінфекцію епізоотичного вогнища – місця утримання свинопоголів’я. З залученням ДСНС було спалено та захоронено трупи тварин, а також залишки кормів, підстилки, предмети догляду, обладнання, контаміновані збудником АЧС. Місце спалювання продезінфіковано.

6  8

Згідно з планом заходів щодо локалізації та ліквідації АЧС при в’їзді до с. Івано-Благодатне встановлено карантинний пост з попереджувальними знаками, забезпечено цілодобове чергування на посту із залученням представників ветеринарної медицини та Національної поліції. На посту облаштовано дезбарʼєр при вʼїзді-виїзді на територію населеного пункту, проводиться дезінфекційна обробка транспортних засобів.

9  7

Наразі проводиться облік свинопоголів’я в зонах захисту та спостереження. Власників свиней попереджають про заборону продажу, переміщення, вигульного (вільного) утримання й безконтрольного забою свиней та про відповідальність за порушення цих вимог. Постійно проводиться роз’яснювальна робота серед населення щодо заходів з профілактики африканської чуми свиней та дотримання правил біобезпеки при утриманні свинопоголів’я.

11  12

Наразі сигнальних повідомлень про випадки захворювання чи загибелі свиней на надходило. Ситуація залишається на контролі Держпродспоживслужби.

14 2

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3425699
Сьогодні
Цього місяця
Всього
755
44670
3425699

Ваш IP: 44.192.65.228
28-06-2022