Сигналізаційні повідомлення про розвиток і поширення шкідливих організмів

Вівторок, 21 листопада 2023 11:08 розмір шрифту зменшити розмір шрифту збільшити розмір шрифту

 

До уваги керівників та агрономів агроформувань -

сигналізаційне повідомлення

obstejennya poliv 21 11 2023 golovna 1

Сприятливі погодні умови осені зумовили масове розмноження і активізацію розселення мишоподібних гризунів на посіви озимих культур.

За даними обстежень спеціалістів управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області середня чисельність колоній мишоподібних гризунів становить 1,5, максимально – 6 колоній на гектар.

З метою запобігання чисельності та шкодочинності мишоподібних гризунів слід проводити постійний моніторинг їх розвитку в посівах озимини. За наявності 3-5 і більше жилих колоній на гектарі необхідно застосовувати родентициди, дозволені до використання на території України у 2023 році. Перевагу слід надавати біологічному методу боротьби. Варто відзначити ефективне застосування бактоциду (препарату на основі бактерій збудника тифу гризунів) в боротьбі з мишоподібними гризунами. Норми використання від 200 г до 2 кг/га на сільськогосподарських угіддях, в скирдах – 5-30 г на м3, в складах – 100-200 г на 100 м2.

Бактоцид являється абсолютно екологічним препаратом, що діє тільки на мишоподібних гризунів. Не шкідливий для домашніх тварин і людини, не викликає подразнень і алергічних реакцій, не здійснює шкідливої дії на ґрунт і рослини.

Найдоцільніше використовувати препарат за температури повітря не вище +10°С, а зимою навіть до -25оС. На посівах озимих культур та багаторічних трав препарат розкидають у нори, біля них, на доріжках протоптаних гризунами на відстані 5-15 м.

Бактоцид за усіма стандартами виготовляє Державна установа «Кіровоградська обласна фітосанітарна лабораторія». Препарат відпускається в фасовках від 1 кг. З питань придбання препарату можна звертатися за телефоном (0522) 27-07-25.

Під час зберігання сільськогосподарської продукції у складських приміщеннях для боротьби з мишоподібними гризунами можна використовувати механічні прилади (ультразвукові відлякувачі, пастки-мишоловки тощо), отруєні принади (препарати, дозволені для застосування у закритих приміщеннях).

Консультації з питань захисту рослин та допомогу при встановленні фітосанітарного стану полів можуть надати державні фітосанітарні інспектори управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, телефон для довідок (0522) 32 12 21.

 

До уваги керівників та агрономів агроформувань -

сигналізаційне повідомлення

 

signalizatsiyne steblovyi metelyk 13 07 2023 yaytso 1signalizatsiyne steblovyi metelyk 13 07 2023 2 1

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за результатами проведених обстежень повідомляє, що з 7 липня поточного року відмічено початок яйцекладки стеблового (кукурудзяного) метелика у посівах кукурудзи. Також відмічається масовий літ, яйцекладка та відродження гусениць совок у посівах просапних, овочевих культур та інших. З метою попередження масового розповсюдження шкідників та нанесення втрат урожаю сільськогосподарських культур, рекомендуємо організувати обстеження посівів кукурудзи та інших культур.

Для боротьби з лускокрилими шкідниками радимо використовувати біологічний метод, який є безпечним для навколишнього середовища та людини. На початку та в період масового відкладання яєць проводять випуск трихограми методом повторних випусків через 5-7 днів.

 

 

 

До уваги керівників та агрономів агроформувань -

сигналізаційне повідомлення

 

 

juk kuzka 19 06 2023 1 1 1

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за результатами проведених обстежень повідомляє, що з 15 червня поточного року відмічено початок заселення посівів зернових колосових хлібними жуками.

Перед прийняттям рішення щодо захисту колосових культур необхідно обстежити посіви – за наявності 3-5 екз. на кв.м в посівах озимих культур та 3-4 екз. жуків в посівах ярих культур починати обробки препаратами згідно Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, дотримуючись усіх правил їх внесення.

 

 

До уваги керівників та агрономів агроформувань -

сигналізаційне повідомлення

sygnal povid klop 08 06 2023 3sygnal povid klop 08 06 2023 2

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за результатами проведених обстежень повідомляє, що з 2 червня поточного року відмічено початок відродження личинок клопа шкідливої черепашки. Приблизно в другій декаді червня настане оптимальний період проведення обробок зернових проти личинок шкідливих клопів – це момент закінчення цвітіння-початок молочної стиглості та наявності в посівах 15-30% личинок третього віку, що свідчить про відродження переважної більшості личинок.

Перед прийняттям рішення щодо захисту колосових культур необхідно ретельно обстежити посіви – за наявності 2-х і більше личинок на кв.м починати обробки у посівах сильних і цінних пшениць. Решту посівів обприскують за 4-6 екз. личинок на кв.м.

sygnal povid klop 08 06 2023 1

 

 

 

Капустяний стебловий прихованохоботник!

 

 signalizatsiyni povidoml 24 03 2023 kapust pryhovanohobotnyk

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області повідомляє суб’єктів господарювання усіх форм власності, що при проведені обстежень озимого ріпаку відмічається заселення посівів великим ріпаковим та капустяним стебловим прихованохоботниками.

З метою попередження масового розповсюдження шкідників та нанесення втрат урожаю, необхідно невідкладно вжити заходів з обстеження посівів культури. За ЕПШ при попаданні в одну жовту чашку-пастку за 3 дні більш ніж 10 жуків прихованохоботників необхідно провести захисні заходи згідно з регламентами застосування засобів захисту рослин.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

4357486
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1330
1330
4357486

Ваш IP: 3.235.60.197
01-12-2023