В Україні повернули доплату на 29 препаратів інсуліну Рекомендовані

З 15 липня 2022 року для деяких препаратів інсуліну, що відпущені за електронним рецептом в рамках дії програми реімбурсації, відновлено оплату в розмірі, що не може перевищувати 15% роздрібної ціни. Наразі для 29 препаратів інсуліну доплата становить 15% від роздрібної вартості препарату, 47 препаратів – повністю залишаються безкоштовними.

Оскільки нині держава прагне максимально раціонально використовувати державні кошти та ресурси, щоб гарантувати усім пацієнтам рівний доступ до медичних послуг та ліків, Національна служба здоров’я повертається до попередніх умов та правил програми реімбурсації. Це дасть змогу забезпечити гарантований державою обсяг безплатних медичних послуг для всіх українців і зберегти доступність препаратів за програмою «Доступні ліки», зокрема препаратів інсуліну.

Відтак, постановою Кабінету Міністрів України №780 від 12.07.2022 було внесено зміни до Порядку реімбурсації лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021р. №854 «Деякі питання реімбурсації лікарських засобів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення». Відповідно, було виключено п. 2-1 «Порядку реімбурсації лікарських засобів», який діяв з 12 березня 2022 року та установлював, що на період дії воєнного стану суб’єктам господарювання за договорами про реімбурсацію здійснюється повне відшкодування вартості (реімбурсація) препаратів інсуліну та доплата з пацієнтів не стягується.

За даними Електронної системи охорони здоров’я протягом цього часу українці отримали безоплатний інсулін за майже півмільйоном електронних рецептів. Всього з березня Національна служба здоров’я відшкодувала аптекам за відпущений пацієнтам інсулін майже 400 млн грн.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу: роздрібні ціни на препарати інсуліну регулюються державою шляхом встановлення граничного розміру постачальницько-збутових та торговельних надбавок. Наголошуємо на необхідності дотримання вимог державного регулювання цін при реалізації препаратів інсуліну та інших лікарських засобів.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3563523
Сьогодні
Цього місяця
Всього
175
40775
3563523

Ваш IP: 3.235.173.74
26-09-2022