В Україні зафіксували перший випадок мавпячої віспи Рекомендовані

15 вересня в країні лабораторно підтверджено перший випадок віспи мавп. За даними Міністерства охорони здоров’я України пацієнт госпіталізований до медичного закладу для стаціонарного лікування, він має легкий перебіг хвороби.

Діагностувати захворювання вдалось завдяки ПЛР-дослідженню. Зараз триває епідеміологічне розслідування вказаного випадку.

За словами пацієнта він не мав контактів із хворими на віспу мавп та не виїздив за кордон. Попри це попередні результати збору епідеміологічного анамнезу вказують на те, що пацієнт був інфікований у одному з великих міст країни. З метою збереження комфорту пацієнта область реєстрації випадку не вказується.

Із симптомів захворювання у нього спостерігається підвищена температура, висип на тілі.

Зазначимо, що мавпяча віспа – це рідкісне вірусне зоонозне захворювання (передається людині від тварин), симптоми якого схожі з натуральною віспою, проте менш серйозні. Однак це захворювання здатне надзвичайно інтенсивно поширюватися. Так, на кінець липня 2022 року вірус підтверджено у 78 країнах із понад 18 000 хворими.

Віспа мавп може передаватись від людини до людини. Для цього потрібен прямий фізичний контакт з інфекційним висипом, струпами або біологічними рідинами організму хворої людини.

Захворювання може поширюватися з моменту появи симптомів до повного загоєння висипу та утворення свіжого шару шкіри.

Залежно від стадії розвитку захворювання ознаки та симптоматичні прояви можуть суттєво відрізнятися. Перші симптоми віспи мавп схожі на звичайний грип, супроводжуються гарячкою, головним болем, болем у м’язах та спині, збільшенням лімфатичних вузлів, ознобом, болем у горлі, кашлем та закладеністю носа. Деколи може спостерігатися нудота та блювання. Та один симптом не схожий на застуду: висипання на тілі у вигляді бульбашок.

Іноді у людей спочатку з’являється висип, а потім – інші симптоми. Дехто може мати лише висип. Кількість шкірних уражень, залежно від тяжкості перебігу захворювання, може суттєво відрізнятися: від поодиноких вогнищ до ураження великих ділянок. Захворювання зазвичай триває від двох до чотирьох тижнів.

Висип у вигляді прищів або пухирів, які можуть дуже боліти та свербіти, спершу з’являється на обличчі, всередині рота та на інших частинах тіла. Згодом він змінюється та проходить різні стадії загоєння, після чого утворюється струп, який пізніше відпадає. Ураження можуть залишити рубці.

В одних людей мавпяча віспа може викликати легкі симптоми, в інших – серйозні наслідки із потребою лікування в умовах медичних закладів. Зазвичай у групу підвищеного ризику тяжкого перебігу цього захворювання входять вагітні, діти та люди з ослабленим імунітетом, імунодефіцитом.

Для зменшення ризиків інфікування дотримуйтеся наступних правил:

  • Уникайте тісного контакту «шкіра до шкіри» з людьми, у яких є симптоми, схожі на віспу мавп. 
  • Уникайте контакту з предметами та матеріалами, якими користувався хворий. 
  • Регулярно мийте руки з милом або використовуйте дезінфекційний засіб на спиртовій основі. Особливо це варто робити перед споживанням їжі, після відвідування ванної кімнати та перед тим, як торкатися власного обличчя. 
  • Дезінфікуйте та мийте поверхні, до яких зазвичай торкаєтесь у середовищах, де могли бути інфіковані люди. 

При перших ознаках захворювання слід негайно звернутися за медичною допомогою, використовуючи засоби протиепідемічного захисту (захисну маску, рукавички тощо), щоб не заразити інших. 

Перебувати на самоізоляції треба, допоки всі виразки (пухирці) не покриються кіркою, струпи не відпадуть, а під ними не утвориться новий шар шкіри.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3563535
Сьогодні
Цього місяця
Всього
187
40787
3563535

Ваш IP: 3.235.173.74
26-09-2022