Взаємодія аграріїв, пасічників та органів місцевого самоврядування - передумова збереження бджіл Рекомендовані

Про це йшла мова під час онлайн-конференції під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького. До засідання робочої групи з питань розвитку бджільництва долучився начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігор Бойчук, керівники структурних підрозділів у сфері ветеринарної медицини, фітосанітарної безпеки та санітарного законодавства. Темою для обговорення стало забезпечення злагодженої комунікації між фермерами, пасічниками і органами самоврядування з метою профілактики та запобігання випадків отруєння й загибелі бджіл.

В ході обговорення проблемних питань фахівці Мінагрополітики України зазначили, що наразі налагодження комунікації та обміну інформацією між фермерськими господарствами, пасічниками і органами самоврядування важливе як ніколи. Тільки завчасне попередження бджолярів про обробіток рослин фермерськими господарствами і агроформуваннями з використанням пестицидів і отрутохімікатів дозволить зберегти бджіл від отруєнь та масового падежу.

bjoly 2023 01 26 1

Також під час наради обговорили питання реєстрації пасік бджолярами, що є найпершим кроком до отримання якісної та безпечної продукції бджільництва. До того ж на незареєстрованих пасіках не проводиться плановий ветеринарний нагляд, що несе загрозу поширення хвороб бджіл.

Окремо фахівці наголосили на необхідності ведення журналу обліку пасіки, обов’язкового інформування пасічників про заплановане застосування засобів захисту рослин на адміністративній території, у випадку підозри на отруєння бджіл - виїзду постійнодіючої робочої комісії у складі представників Держпродспоживслужби, органів місцевого самоврядування, Національної поліції тощо.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3883421
Сьогодні
Цього місяця
Всього
573
49616
3883421

Ваш IP: 3.238.134.157
27-03-2023