Електронна сигарета: вимоги технічних регламентів та заходи безпеки при використанні Рекомендовані

Відділ ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби в Кіровоградській області інформує про необхідність підтвердження відповідності пристроїв системи електричного нагрівання тютюну обов’язковим вимогам законодавства (сертифікати відповідності, декларації про відповідність).

Пристрої системи електричного нагрівання тютюну (тримач, кишеньковий зарядний пристрій, адаптер змінного струму, мережевий зарядний пристрій) повинні пройти процедуру оцінки відповідності вимогам технічних регламентів. Зокрема Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015 №1067, та Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого Постановою КМУ від 16.12.2015 №1077.

Згідно з вимогами зазначених технічних регламентів таки пристрої як тримач, кишеньковий зарядний пристрій, адаптер змінного струму, мережевий зарядний пристрій повинні бути промарковані шляхом тиснення фабричним способом або наклейкою, виготовленою типографським способом з використанням спеціальних фарб, які є незмивними, з використанням такої інформації:

  • виробники забезпечують, щоб на електрообладнанні, яке вони ввели в обіг, було зазначено тип, номер партії чи серійний номер або інший елемент, який дає змогу його ідентифікувати, а в разі, коли розмір або характер електрообладнання не дає змоги цього зробити, щоб необхідна інформація була зазначена на його пакуванні або в документі, що супроводжує таке електрообладнання;
  • виробники зазначають своє найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку(знак для товарів і послуг) та контактну поштову адресу на електрообладнанні, а якщо це неможливо - на його пакуванні чи в документі, що супроводжує таке електрообладнання. В адресі повинно зазначатися єдине місце, за яким можна зв’язатися з виробником. Контактні дані наводяться згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов;
  • імпортери зазначають своє найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку(знак для товарів і послуг) та контактну поштову адресу на електрообладнанні, а якщо це неможливо - на його пакуванні чи в документі, що супроводжує таке електрообладнання. Контактні дані наводяться згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов;
  • p452109n14 знак відповідності технічним регламентам наноситься на електрообладнання або на його табличку з технічними даними таким чином, щоб він був видимим, розбірливим і незмивним. У разі коли це є неможливим або невиправданим через характер електрообладнання, знак відповідності технічним регламентам наноситься на пакування та на супровідні документи.

Звертаємо увагу, що попередження й заходи безпеки, включені до інструкції користувача, не здатні охопити всі потенційно можливі випадки та ситуації. Увага та дбайливе ставлення необхідні при користуванні будь-яким особистим електричним пристроєм.

Для зниження ймовірності отримання травм завжди користуйтеся пристроєм відповідно до інструкцій виробника. Жодна з деталей виробу не підлягає обслуговуванню користувачем. Не намагайтеся самостійно відкривати, модифіковувати, обслуговувати чи ремонтувати будь-які компоненти виробу чи акумулятори – це може призвести до травм.

Ніколи не використовуйте цей продукт у місцях, де наявні легкозаймисті матеріали, рідини чи гази. Цей продукт слід заряджати винятково з використанням безпечної наднизької напруги. Заряджайте продукт винятково в приміщенні, користуючись блоком живлення, схваленим виробником.

Не торкайтеся виробу, якщо він мокрий чи був занурений у рідину. Не кидайте та не вдаряйте пристрій. Ніколи не намагайтеся торкатися нагрівального елемента тримача, оскільки це може призвести до травм та/або пошкодження нагрівального елемента. Тримайте продукт у недоступному для дітей місці, щоб не допустити гри з пристроєм та його елементами.

Електронні сигарети не призначені для користування особами з обмеженими фізичними, сенсорними або розумовими здібностями чи особам, які не мають достатнього досвіду або знань, крім випадків, коли такі особи знаходяться під наглядом чи діють за інструкціями щодо використання пристрою у безпечний спосіб та усвідомлюють усі ризики, пов'язані з використанням пристрою.

Не використовуйте пристрій:

- у місцях, де заборонено користуватися електронними пристроями;

- біля джерел високої температури, таких як радіатори, вогнища й т.д.;

- якщо пристрій виглядає чи є пошкодженим;

- якщо пристрій піддавався впливу високої температури чи вологи.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3883317
Сьогодні
Цього місяця
Всього
469
49512
3883317

Ваш IP: 3.238.134.157
27-03-2023