Як вибрати кавову машину для дому Рекомендовані

Магазини побутової техніки пропонують безліч моделей кавомашин різних брендів та вартості. Як серед всього різноманіття обрати безпечну та якісну кавову машину для побутового користування? Корисні поради дають спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Фахівці зазначають, що перед представленням на ринку кавомашина повинна пройти оцінку відповідності вимогам технічних регламентів, а саме: Технічному регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженому постановою Кабміну від 16.12.2015 № 1067, та Технічному регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженому постановою Кабміну від 16.12.2015 № 1077.

Окрім того, виробник повинен нанести знак відповідності технічним регламентам на кожну окрему одиницю електрообладнання, що задовольняє вимоги Технічного регламенту, які застосовуються до зазначеного електрообладнання таким чином, щоб він був видимим, розбірливим і незмивним. У разі коли це є неможливим або невиправданим через характер електрообладнання, знак відповідності технічним регламентам наноситься на пакування та на супровідні документи.

kavomashina 02 02 2023 1

Також в обов’язки виробника входить:

 • складання письмової декларації про відповідність для моделі продукції;
 • зазначення типу, номеру партії чи серійного номеру або іншого елементу, який дає змогу його ідентифікувати, а в разі, коли розмір або характер електрообладнання не дає змоги цього зробити, необхідна інформація має бути зазначена на його пакуванні або в документі, що супроводжує таке електрообладнання;
 • зазначення свого найменування, зареєстрованого комерційного найменування чи зареєстрованої торговельної марки (знак для товарів і послуг) та контактної поштової адреси на електрообладнанні, а якщо це неможливо, - на його пакуванні чи в документі, що супроводжує таке електрообладнання. В адресі повинно зазначатися єдине місце, за яким можна зв’язатися з виробником. Контактні дані наводяться згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов;
 • забезпечення супроводження електрообладнання інструкціями та інформацією про безпечність, складеними згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов.

В обов’язки імпортера входить перед введенням електрообладнання в обіг пересвідчитись в тому, що виробник провів відповідну процедуру оцінки відповідності та склав технічну документацію, на це електрообладнання нанесено знак відповідності технічним регламентам, воно супроводжується необхідними документами.

Також імпортер повинен зазначити своє найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг) та контактну поштову адресу на електрообладнанні, а якщо це неможливо, то на його пакуванні чи в документі, що супроводжує таке електрообладнання.

Під час вибору кавомашини варто звернути увагу на основні її характеристики:

 • потужність – в середньому достатньо потужності на рівні 1400-2000 Вт;
 • місткість бака для води – чим більше людей п’є каву, тим більше повинна бути ємність бака;
 • тиск – чим вищий тиск, тим швидше звариться кава;
 • вбудована кавомолка – у кавомашинах для дому кавомолка може бути оснащена різними типами ножів або жорнів;
 • вид завантаження(як розташовані контейнери для кави і води, кращої вважається вертикальне завантаження);
 • витрата кави (можуть бути вбудовані спеціальні датчики, які стежать за кількістю продукту і сигналізують, якщо зерен недостатньо);
 • додатковий функціонал кавомашини для дому. Наприклад це може бути система автоматичного промивання та очищення гаджета, таймер відстрочення старту, спеціальні програми для приготування особливих видів кавових напоїв, ручне коригування помелу або технології приготування кави. Деякі кавомашини для дому передбачають можливість віддаленого керування зі смартфона.

Обирайте та купуйте безпечне!

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3883207
Сьогодні
Цього місяця
Всього
359
49402
3883207

Ваш IP: 3.238.134.157
27-03-2023