Стан об’єктів водовідведення в громадах Кропивницького району потребує поліпшення Рекомендовані

Комісійні обстеження 8 очисних споруд, які розташовані на територіях Великосеверинівської, Катеринівської, Первозванівської та Соколівської територіальних громад, провели фахівці Кропивницького районного управління Держпродспоживслужби в області спільно з представниками органів місцевого самоврядування. Такі заходи проводяться постійно з метою уникнення інфекційних захворювань, пов’язаних із водним шляхом передачі збудника, а також забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення щодо водопостачання та водовідведення, особливо в період карантину на території країни.

Під час обстеження спеціалісти встановили на об’єктах наступні порушення:

  • неефективна робота очисних споруд;
  • відсутність балансоутримувача очисних споруд;
  • не розроблені та не погоджені графіки виконання лабораторно-виробничого контролю забруднення об’єктів середовища життєдіяльності людини (атмосферного повітря, ґрунтів та поверхневих вод);
  • не проводиться лабораторно-виробничий контроль атмосферного повітря та ґрунту, поверхневих вод, особливо за умови розташування каналізаційних очисних споруд поблизу водойм або житлової забудови;
  • повністю або частково зруйновані очисні споруди;
  • території очисних майданчиків засмічені, не розчищені.

Про результати таких обстежень поінформовані голови сільських, селищних рад зазначених територій, надані рекомендації щодо вжиття необхідних заходів для забезпечення санітарної охорони об’єктів довкілля та санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, уникнення спалахів інфекційних захворювань.

Загалом протягом 2022 року фахівцями Держпродспоживслужби Кіровоградщини в складі комісій обстежено 18 об’єктів водовідведення із 37, розташованих на території області. Порушення виявлені на 15 об’єктах, що становить 83,3 % від кількості обстежених. Найбільше таких об'єктів було обстежено в Кропивницькому районі – 11.

Зазначимо, що стан централізованого та нецентралізованого водопостачання і водовідведення для населення, приведення об’єктів до належних санітарних вимог, запобігання епідемічним ускладненням серед людей - пріоритетні напрямки для фахівців Держпродспоживслужби в Кіровоградській області. Вимогами чинного законодавства питання наведення ладу на територіях громад, вжиття відповідних заходів для збереження здоров’я людей покладено на місцеві органи влади та органи місцевого самоврядування. Функціонування очисних споруд залишається на контролі.

ochystni sporudy 2023 02 03 4ochystni sporudy 2023 02 03 2ochystni sporudy 2023 02 03 3

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3883194
Сьогодні
Цього місяця
Всього
346
49389
3883194

Ваш IP: 3.238.134.157
27-03-2023