Дослідження на наявність антитіл до збудника сказу – обов’язкова умова перетину кордону з домашніми тваринами Рекомендовані

Наразі в багатьох країнах світу реєструються випадки захворювання на сказ тварин, тому основною вимогою Європейської комісії при в’їзді на її територію є обов’язкова вакцинація тварини проти сказу, а також проходження дослідження на наявність антитіл до збудника сказу. Дослідження проводяться не раніше ніж через 30 днів після дати вакцинації. В результаті дослідження власник має отримати результат, який покаже наявність титру антитіл до вірусу сказу в сироватці крові тварини.

Також зазначаємо, що компетентними органами окремих країн-членів Європейського Союзу, введено спрощені умови для некомерційного переміщення домашніх тварин з України на територію ЄС.

Вимоги країн світу до некомерційного переміщення тварин, а також перелік уповноважених акредитованих лабораторій в Україні, в яких роблять тест на антитіла до збудника сказу опубліковані на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби в розділі «Міжнародне співробітництво», підрозділ «Ветеринарія та безпечність», рубрика «Вимоги до некомерційного переміщення тварин».

Водночас, слід зауважити, компетентні органи деяких з країн - членів ЄС наголошують на необхідності проведення тесту на наявність антитіл до збудника сказу після прибуття до кінцевого місця призначення (вже після перетину кордону) з метою профілактики поширення вірусу сказу, про що представники зазначених компетентних органів інформують власників тварин у пунктах пропуску. Тест для перевірки ефективності вакцинації проти сказу домашніх тварин поза межами України можна зробити в лабораторіях, уповноважених в країнах ЄС і в країнах, які не є членами ЄС.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3883289
Сьогодні
Цього місяця
Всього
441
49484
3883289

Ваш IP: 3.238.134.157
27-03-2023