Підприємцям нагадали про вимоги до маркування товарів та здійснення гарантійного обслуговування Рекомендовані

Напередодні Всесвітнього дня захисту прав споживачів у Кропивницькій міській раді відбулася зустріч фахівців Держпродспоживслужби Кіровоградщини з представниками закладів торгівлі. Учасники зібрання обговорили особливості здійснення гарантійного обслуговування складної побутової техніки в умовах дії воєнного стану та дотримання вимог щодо маркування текстильних виробів.

Начальник відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби області Лілія Буднікова звернула увагу на збільшення кількості скарг споживачів на суб’єктів господарювання, які намагаються збільшити терміни гарантійного обслуговування до тридцяти і більше днів, посилаючись на дію воєнного стану в Україні. Також магазини відправляють споживачів до сервісного центру, де споживачам повідомляють про неможливість безкоштовного і своєчасного гарантійного ремонту через відсутність запчастин тощо.

Однак варто пам’ятати, що вимоги законодавства щодо здійснення гарантійного обслуговування не змінюються, в тому числі і на період воєнного стану. Відповідно до ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів» виконавець повинен усунути недоліки товару протягом 14 днів з дати пред’явлення вимоги споживачем. Зазначений строк може бути збільшений лише за згодою сторін.

Закон передбачає єдиний випадок відмови в гарантійному ремонті – це порушення споживачем правил експлуатації товару або його зберігання. Але цей факт має довести сторона, до якої споживач пред’явив вимогу про безоплатне усунення недоліків.

 

markyvannya priladiv nagadaly pidpriemtsyam 2023 03 03 3

Начальник відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби області Сергій Горовой наголосив, що при розміщенні текстильних виробів на ринку товарів виробник, дистриб’ютор або імпортер такої продукції повинен забезпечити правильне її маркування. Зокрема етикетка чи позначка має бути стійкою, легко читабельною, помітною, доступною і надійно прикріпленою. При цьому не допускаються скорочення (за винятком коду обробки або якщо відповідні скорочення містяться у міжнародних стандартах).

markyvannya priladiv nagadaly pidpriemtsyam 2023 03 03 4

Якщо виріб складається з двох або більше текстильних компонентів різного складу волокон, етикетки повинні бути з позначенням складу волокон кожного з компонентів. Позначати текстильний виріб як «100%», «чистий» або «весь» можна лише у випадку, якщо він складається винятково з одного виду волокон.

Присутність нетекстильних часток тваринного походження слід позначати в маркуванні як «Містить нетекстильні частки тваринного походження». Для текстильних виробів, склад волокон яких важко визначити, можуть бути застосовані формулювання «змішані волокна» або «невизначений склад волокон».

markyvannya priladiv nagadaly pidpriemtsyam 2023 03 03 5

Додатково Сергій Горовой звернув увагу на те, що особлива увага приділяється мові маркування. Адже маркування вітчизняних та імпортованих текстильних виробів, що вводяться в обіг, обов’язково здійснюється українською мовою.

markyvannya priladiv nagadaly pidpriemtsyam 2023 03 03 6markyvannya priladiv nagadaly pidpriemtsyam 2023 03 03 7

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3883196
Сьогодні
Цього місяця
Всього
348
49391
3883196

Ваш IP: 3.238.134.157
27-03-2023