Норми чинного законодавства обговорили з керівниками та відповідальними за харчування в закладах освіти Рекомендовані

Харчування відіграє серйозну роль в питанні повноцінного розвитку і зростання дітей, адже здорове харчування є запорукою збереження здоров’я дітей у майбутньому. Воно не тільки сприяє загальному зміцненню організму, а також може впливати на працездатність та успішність дитини. Тож в Україні продовжується реформа шкільного харчування, під час якої змінено склад шкільного меню та рецептури його приготування.

Наразі заклади освіти почали відновлювати харчування вихованців та учнів. З цієї нагоди спеціалісти територіальних підрозділів Держпродспоживслужби в Кіровоградській області з початку лютого проводять наради (навчання) з керівниками, медичними працівниками, працівниками харчоблоків та відповідальними особами за організацію харчування і складання сезонних меню щодо організації харчування дітей у закладах освіти. Такі зустрічі вже відбулися на територіях Олександрійської, Долинської, Гурівської, Олександрівської, Голованівської, Добровеличківської, Гайворонської, інших громад і на базі Голованівського районного управління Держпродспоживслужби області.

В ході спілкування присутніх поінформували про нормативно-правові акти щодо організації харчування дітей в освітніх закладах, принципи здорового харчування, норми споживання харчових продуктів, вимоги до зберігання, використання та дотримання технологічного процесу приготування страв, виконання норм харчування та вартість харчування в дитячих садках і школах тощо. Також надано роз’яснення щодо порушень, які найчастіше виявляються при розгляді примірних сезонних меню та пропозиції щодо виконання норм харчування у закладах освіти.

Зокрема причиною відмов у погодженні примірних меню найчастіше є невідповідність вимогам Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затвердженого постановою Кабміну від 24 березня 2021 року № 305 (далі – Порядок), а саме: невідповідності по виходу страв, кратності видачі м’ясних/молочних страв, недостатня кількість овочів та фруктів, присутність страв із борошна в більшій кількості, ніж дозволено тощо.

У воєнний період ускладнилося питання виконання норм харчування та складання відповідного меню з необхідних набором продуктів харчування, дозволених Санітарними регламентами Міністерства охорони здоров'я України. Однак меню має бути збалансованим та задовольняти потреби дітей у поживних речовинах.

Під час виступів спеціалісти звернули увагу на підпункт 1 пункту 21 Порядку, згідно з яким дозволяється використовувати меню, рекомендоване МОЗ України, без погодження з територіальним органом Держпродспоживслужби. Наразі наказами МОЗ затверджено три примірних чотиритижневих сезонних меню:

  • рекомендоване Примірне чотиритижневе сезонне меню для організації триразового харчування дітей віком від 1 до 6 (7) років в закладах освіти та інших організованих дитячих колективах на осінній період, затверджене наказом МОЗ від 05 листопада 2021 року №2441;
  • рекомендоване Примірне чотиритижневого сезонного меню для організації триразового харчування дітей віком від 1 до 6 (7) років в закладах освіти та інших організованих дитячих колективах на зимовий період, затверджене наказом МОЗ від 03 лютого 2022 року № 215;
  • рекомендоване Примірне чотиритижневе сезонне меню для організації одноразового харчування дітей віком від 6 до 18 років в закладах освіти та інших організованих дитячих колективах на осінній період, затверджене наказом МОЗ від 08 лютого 2023 року № 243.

Зазначимо, що спеціалісти районних управлінь Держпродспоживслужби в Кіровоградській області протягом лютого 2023 року розглянули 261 меню для закладів загальної середньої освіти, з них погоджено 220, та 207 меню для закладів дошкільної освіти, з них погоджено 182.

Робота над поліпшенням харчування дітей в організованих колективах продовжується.

harch zaklad osvit zakon 15 03 2023 1harch zaklad osvit zakon 15 03 2023 2harch zaklad osvit zakon 15 03 2023 3harch zaklad osvit zakon 15 03 2023 4harch zaklad osvit zakon 15 03 2023 6harch zaklad osvit zakon 15 03 2023 5

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3883355
Сьогодні
Цього місяця
Всього
507
49550
3883355

Ваш IP: 3.238.134.157
27-03-2023