Кір в Україні: захворювання зареєстровано у двох дітей Рекомендовані

Готовність та реагування на спалах кору в разі його виникнення розглянули під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. До зібрання долучився начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігор Бойчук.

Причиною для обговорення зазначеного питання став випадок захворювання на кір в Україні двох дітей з однієї родини. Як відомо, одна дитина попередньо була вакцинована однією дозою вакцини проти кору, інша вакцинована не була. Наразі дітям надається необхідна медична допомога, а контактним особам (усі контактні були попередньо щеплені) проведено ПЛР-тестування на кір, результати негативні.

За даними Центру громадського здоров’я протягом 2022 року в Україні зареєстровано 11 випадків кору, у порівнянні з 2021 роком захворюваність на кір у минулому році зменшилась на 5 випадків (за 2021 рік зареєстровано 16 випадків кору).

Зазначимо, що кір - це дуже заразне вірусне захворювання, при якому збудник швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. Вірус кору може зберігатися в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина покине приміщення. Згідно з даними, при контакті з хворим на кір дев’ять із десяти людей також захворіють.

Інкубаційний період кору (період відсутності симптомів) становить 6-21 день. Потім з’являються симптоми: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфатичних вузлів, запалення слизових оболонок очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), діарея та блювота. На 4-5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а потім поширюється на все тіло. Симптоматичне захворювання може тривати до 4 тижнів і більше.

kir in ua 15 03 2023 1

Це захворювання небезпечне серйозними ускладненнями: пневмонією, отитом, енцефалітом (запаленням мозку) тощо, а також може призвести до інвалідності та смерті. Ліків від кору не існує, але захворюванню можна запобігти, вчасно пройшовши курс щеплень.

Від кору захищають дві дози вакцини. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, від кору дітей в Україні вакцинують в 1 рік, а в 6 років здійснюють планову ревакцинацію.

Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи). Високий рівень вакцинації населення створює колективний імунітет - якщо охоплення імунізацією становить 98% або вище, то кір не поширюватиметься. Тож закликаємо батьків подбати про захист своїх дітей та вчасно здійснити профілактичні щеплення.

 

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3883377
Сьогодні
Цього місяця
Всього
529
49572
3883377

Ваш IP: 3.238.134.157
27-03-2023