Якщо з домашнім улюбленцем збираєтеся на територію ЄС Рекомендовані

Набрав чинності наказ Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 23.02.2017 № 8 «Про забезпечення дотримання ветеринарно-санітарних вимог під час некомерційного перевезення собак, котів та домашніх тхорів (фреток) до країн-членів Європейського Союзу».

Цей документ було видано з метою недопущення подальшого порушення вимог європейського законодавства під час вивезення з України домашніх тварин на територію країн-членів ЄС, повідомляється на сайті Держпродспоживслужби.

Будь-який громадянин України чи іноземний громадянин, який планує перетнути кордон з домашньою твариною, повинен дослідити її на наявність поствакцинальних антитіл до вірусу сказу в лабораторії, що має відповідні   повноваження. Експертний висновок (довідка) повинен бути прикладений до ветеринарного сертифікату.

Однак, за повідомленнями Генерального Директорату Європейської Комісії з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів (DG SANTE), компетентні органи ЄС останнім часом систематично виявляють фальсифіковані ветеринарні документи та підроблені результати лабораторних досліджень на наявність антитіл до збудника сказу у домашніх тварин, які подорожують з України до країн ЄС.

Відповідно до наказу, Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) визнано єдиною установою в Україні для проведення лабораторних досліджень сироваток крові на наявність антитіл до збудника сказу. Слід зазначити, що ДНДІЛДВСЕ схвалений ЄС як сертифікована лабораторія, яка проводить відповідні лабораторні дослідження для забезпечення виконання заходів державного ветеринарно-санітарного контролю під час некомерційного перевезення домашніх тварин.

Детальніше – на сайті Держпродспоживслужби за цим посиланням, де також можна ознайомитися і з вищезазначеним наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України.

Посилання

Лічильник відвідувань

119085
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Всього
208
657
5044
106171
14336
17687
119085

Ваш IP: 54.163.210.170
16-12-2017