Щоб використання пестицидів було безпечним і ефективним

У м. Гайвороні відбулася кущова нарада з питань підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт.

Захід пройшов під головуванням директора департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації С.Ю.Коренюка, голови Гайворонської райдержадміністрації Ю.О.Клименка та голови Гайворонської райради Д.М.Грабового.

Перед присутніми виступила начальник управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Т.В.Лапицька з питання безпечного використання пестицидів під час проведення весняно-польових робіт.

Доповідач зазначила, що всі зимуючі стадії шкідників та хвороб перезимували добре, тому в поточному році слід чекати їх високої шкодочинності. Отже, не обійтися без засобів хімічного захисту рослин. При цьому слід керуватися «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Усі роботи з пестицидами повинні проводитись з дотриманням санітарних вимог та техніки безпеки, наголосила керівник структурного підрозділу Головного управління Держпродспоживслужби в області. Зокрема, перед роботою з пестицидами люди обов’язково повинні пройти медичний огляд, навчання з техніки безпеки та отримати відповідні допуски і посвідчення. Залучення до роботи з пестицидами людей, які не мають такого допуску, є порушенням статей 18, 21 Закону України «Про захист рослин».

Санітарно-захисна зона між об’єктом, що обробляється, та жилими приміщеннями повинна бути при наземному обприскуванні не менше 300 метрів, при авіаційному – 1000 метрів. Забороняється авіаобприскування рослин в радіусі менше 1 км від населених пунктів і тваринницьких ферм, а також у радіусі 2 км від водоймищ рибогосподарського використання. З метою запобігання отруєнням пестицидами, згідно з ДСанПіН 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» розділ 6 п.6.1. пп. 6.1.7, попередньо, але не менш ніж за 2 доби перед початком проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів, а також бджолярів про місця, строки і методи застосування пестицидів.

На нараді були присутні: керівники та спеціалісти департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, науковці Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції та Центральноукраїнського національного технічного університету, начальники управлінь (відділів) агропромислового розвитку Гайворонської, Вільшанської, Добровеличківської, Голованівської, Новоархангельської та Ульяновської райдержадміністрацій, керівники та спеціалісти агроформувань різних форм власності.

Дещо раніше подібна кущова нарад відбулася в м.Долинській, у якій взяли участь представники Долинського, Бобринецького, Компаніївського та Устинівського районів.

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

337625
Сьогодні
Цього місяця
Всього
297
28943
337625

Ваш IP: 54.80.81.223
25-05-2018