Проведено засідання районної Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Рекомендовані

9 березня в сесійній залі Олександрійської райдержадміністрації проведено розширене засідання районної Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, яке пройшло під головуванням першого заступника голови РДА Юрія Коваля.

Для участі в обговоренні нагальних питань та прийняття відповідних рішень запросили членів надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації, працівників управління Держпродспоживслужби в Олександрійському районі, керівників сільськогосподарських підприємств, завідуючих свинотоварними фермами, спеціалістів ветеринарної медицини господарств та державних установ, сільських і селищних голів.

Основним питанням на порядку денному було обговорення епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней та заходи з недопущення занесення її на територію Олександрійського району. Про ситуацію в районі інформував в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в районі Станіслав Лум’яник. Він же зазначив, що на даний час на Олександрійщині діє 13 свинотоварних ферм, котрі були комісійно обстежені щодо дотримання ветеринарно-санітарних вимог. У роботі деяких з них виявлені окремі недоліки, усунути які підприємства мають до 10 квітня 2017 року.

 

 

Також Станіслав Васильович акцентував, що африканська чума свиней (АЧС) є реальною загрозою через можливість швидкого розповсюдження її збудника по всій території держави. АЧС життю людей не загрожує, проте може завдати непередбачуваних економічних збитків країні. Тому головне завдання – не допустити занесення збудника цієї страшної хвороби на територію нашого району. Як це зробити - протиепізоотична комісія записала у своєму рішенні, котре буде направлене на виконання керівникам агроформувань різних форм власності, підприємств, організацій та відповідних районних служб і зобов’яже усіх керівників та власників свиногосподарств забезпечити закритий режим утримання поголів’я свиней та провести комплекс заходів щодо профілактики та недопущення занесення вірусу АЧС у районі.

Окрім того, на засіданні комісії було розглянуте питання щодо весняної диспансеризації тварин, які утримуються в приватних домоволодіннях та прийнято рішення про затвердження про Правил роботи карантинного ветеринарного поста.

Також Державною надзвичайною протиепізоотичною комісією при Олександрійській райдержадміністрації прийнято рішення про заходи з ліквідації захворювання великої рогатої худоби на лептоспіроз в ФГ "Олександрівське".

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

337628
Сьогодні
Цього місяця
Всього
300
28946
337628

Ваш IP: 54.80.81.223
25-05-2018