Липневі результати спостереження за рівнем забруднення атмосферного повітря в області Рекомендовані

Атмосферне повітря — життєво важливий компонент для існування планети, її флори та фауни. Саме тому на світовій арені неодноразово звучать слова про зменшення його забруднення, необхідність здійснювати контроль та не допускати перевищень граничнодопустимих концентрацій (ГДК) забруднюючих речовин.

У нашій області постійно здійснює спостереження за рівнем забруднення атмосферного повітря Кіровоградський обласний центр з гідрометеорології. Так у м. Кропивницький результати за липень вказують на збільшення діоксиду сірки, незначне збільшення пилу, але характерне й зменшення оксиду вуглецю. У м. Олександрія – збільшення пилу, зменшення діоксиду сірки. У м. Світловодськ - збільшення пилу, оксиду вуглецю, формальдегіду, зменшення діоксиду сірки, розчинних сульфатів.

Рівень забруднення інших визначуваних інгредієнтів перебував на рівні червня 2023 року.

Спостерігалось перебільшення середньомісячних концентрацій у липні 2023 року: м. Кропивницький по пилу в 1,6 рази, м. Олександрія по пилу в 1,9 рази, м. Світловодськ по формальдегіду в 1,7 рази. Середньомісячна концентрація по діоксиду азоту була на рівні ГДК, інших визначуваних речовин (діоксид сірки, діоксид азоту, оксид вуглецю, оксид азоту, сажа, розчинні сульфати, формальдегід) — нижче рівня ГДК.

У липні 2023 року максимально разова концентрація спостерігалась у м. Кропивницький по оксиду вуглецю - у районі АТ «Ельворті» (1,2 ГДК) та в районі Колгоспного ринку (1,4 ГДК), по пилу - в районі Колгоспного ринку (1,2 ГДК) та в м. Олександрія в районі вул. Першотравневої (на 1,2 ГДК). Інші визначувані інгредієнти по області були нижче рівня ГДК і не викликали загрозу для життєдіяльності людини.

Результати аналізів, проведених у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського м. Києва, по важким металам (ПСЗ-2) у травні та червні 2023 року не перевищували ГДК.

У порівнянні з глобальними стандартними кліматологічними нормами по опадах у м. Кропивницький за липень 2023 року випало опадів 44,5 мм (норма 57 мм), що в 1,3 рази менше норми. Реакція опадів мала нормальний-слабо-лужний характер. У м. Світловодськ за вказаний період випало 70,3 мм атмосферних опадів (норма 68,0 мм), що в межах норми. Реакція опадів носила нормальний характер.

 

Довідково: Формальдегід — газоподібна забруднююча речовина, яка шкідлива насамперед для слизових оболонок та шкіри. Викликає подразнення, свербіж, висипання. Можливі також регулярні запалення очей.

Джерела формальдегіду розподіляють на дві основні групи – природні та антропогенні. До природних належать лісові пожежі та вулканічні гази. Також значна частка формальдегіду в природі формується при фотоокисленні різноманітних органічних сполук біологічного походження. Основними антропогенними джерелами є стаціонарні установки для спалювання викопного палива та відходів, підприємства, що використовують формальдегід у своїй діяльності, звалища побутових та промислових відходів, а також деякі пересувні джерела.

Чималі викиди формальдегіду відбуваються через вихлопні гази автотранспорту і їх кількість залежить від типу пального. Наприклад, найбільше цієї речовини потрапляє в повітря від автомобілів, що працюють на метані.

Утворенню формальдегіду сприяють також процеси фотохімічного окислення вуглеводнів в атмосфері, а основними джерелами викидів вуглеводнів, крім вихлопних газів автомобілів, є випаровування бензину, природного та зрідженого газу, нафтопереробка, лакофарбова промисловість, виробництво поліетилену.

Щоб зменшити вплив шкідливої речовини на організм людини необхідно уникати автомобільних заторів, часто провітрювати житлове приміщення, не прогулюватись промисловими зонами, можна придбати кімнатні рослини, що поглинають формальдегід (папороть, хризантема кущова, драцена, плющ та інші).

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

4357386
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1230
1230
4357386

Ваш IP: 3.235.60.197
01-12-2023