Результати обстежень та проблемні питання укриттів у Кропивницькому та Голованівському районах обговорили на нараді Рекомендовані

У Кропивницькій обласній військовій адміністрації відбулася нарада з розгляду результатів перевірки стану готовності об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту та вирішення проблемних питань щодо укриття в Кропивницькому та Голованівському районах Кіровоградської області. У заході взяв участь начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігор Бойчук.

Доповідач зазначив, що спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби залучені до комісійних обстежень стану готовності об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту та відповідності їх оснащення встановленим критеріям для приймання людей та комфортного перебування в укриттях протягом певного часу.

Так об’єкти захисних споруд перевірялись на: санітарно-технічний та санітарно-гігієнічний стан приміщень, відсутність замокання будівельних конструкцій, підтоплення або затоплення окремих частин захисної споруди, забезпеченість питною та технічною водою, виносними баками за відсутності централізованого водопостачання та каналізування, опаленням для дотримання повітряно-теплового режиму та уникнення епідемічної ситуації з інфекційних хвороб серед людей,наявності меблів та медичних аптечок.

Що стосується Кропивницького та Голованівського районів, то на їх територіях із залученням фахівців Держпродспоживслужби області були обстежені укриття закладів охорони здоров'я, освіти, підприємств, установ, організацій, багатоквартирних будинків тощо. Із них:

  • 494 укриття закладів освіти (заклади дошкільної освіти, загальної середньої, професійно-технічної освіти, вищі навчальні заклади).

Встановлено, що 439 укриттів облаштовані та укомплектовані відповідно до санітарно-технічних та санітарно-гігієнічних вимог, в 38- на момент перевірки проводились заходи щодо приведення їх до готовності використання за призначенням згідно з вимогами наказу Міністерства внутрішніх справ України від 09 липня 2018 року № 579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту». Без укриття залишались 17 закладів освіти: 13 - дошкільної освіти, 2 - загальної середньої освіти та 2 ПТУ, які планують перейти на дистанційне навчання або навчання здійснюватиметься на базі іншого освітнього закладу.

Загалом укриття в закладах освіти підготовлені та обладнані з дотриманням зазначених вимог, але більшість з них не мають систем водопостачання, каналізації та опалення, запаси води є, також планується альтернативне опалення приміщень за допомогою електроприладів та опалювальних приладів типу «Буржуйка»;

  • 114 укриттів житлового фонду;
  • 74 укриття підприємств, установ, інших закладів, організацій.

Серед вищевказаних укриттів:82 - житлового фонду та 36 - підприємств, установ, організацій підготовлені, об лаштовані необхідними для перебування людей умовами та засобами (місцями для сидіння,ємностями з питною (з розрахунку 2 л на добу на одну особу, яка підлягає укриттю) та водою для господарсько-побутових потреб,виносними баками для нечистот (за відсутності централізованого водопостачання), є можливість і для провітрювання приміщень. Інші 32 укриття житлового фонду та 38 - підприємств, установ, інших закладів, організацій ще потребують прибирання, додаткової комплектації відповідно до вимог.

Підготовка укриттів продовжується, а отже й відбуватимуться їх обстеження.

ukryttia 01 09 2023 1

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

4357527
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1371
1371
4357527

Ваш IP: 3.235.60.197
01-12-2023