28 вересня – Всесвітній день боротьби зі сказом Рекомендовані

28 вересня щорічно відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом. Цей день покликаний підвищувати поінформованість про наслідки захворювання на сказ тварин і людей та про те, наскільки складно попередити захворювання серед людей, не проводячи належні профілактичні заходи серед тварин.

Сказ – це особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин, а також людей. На території Кіровоградщини з початку року зареєстрували 57 випадків захворювання тварин на сказ. Такі випадки фіксують як серед свійських, так і серед диких м’ясоїдних тварин.

Вірус сказу, який потрапив в організм тварини або людини, нервовими волокнами (зі швидкістю близько 3 мм на годину) проникає в спинний, а потім головний мозок, де розмножується, викликаючи запалення головного та спинного мозку. Інкубаційний період сказу триває зазвичай 1-3 місяці, але може варіюватися від 1 тижня до понад одного року. Початковими симптомами сказу є підвищення температури тіла, біль або поколювання, печіння у місці рани. У хворих з`являється безсоння, страх, наростають явища збудження, виражена водобоязнь. Збудження змінюється паралічами, розладом функцій серця та дихання, внаслідок чого настає смерть.

Стратегія боротьби зі сказом в Україні базується на виконанні комплексу антирабічних ветеринарно-санітарних заходів, направлених на профілактику та ліквідацію сказу серед основних резервуарів даного захворювання, і включає в себе: парентеральну вакцинацію домашніх тварин, пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин та епізоотичний моніторинг. Так, з початку року на Кіровоградщині провакциновано проти сказу майже 150 000 домашніх тварин (собак та котів).

З урахуванням воєнного стану на території України, проведення пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу за допомогою розкидання з літаків брикетів з вакциною над лісовими угіддями провести неможливо. Однак на початку жовтня на Кіровоградщині приманки з вакциною проти сказу розкладатимуть вручну на узліссях, узбіччях сільськогосподарських угідь та обабіч доріг.

Осіння кампанія з імунізації диких тварин проти сказу буде проведена створеними бригадами за участю ветеринарних спеціалістів Держпродспоживслужби, представників органів місцевого самоврядування, мисливських і лісових господарств на територіях громад області. Під час кампанії заплановано обробити площу 1954 км² та розповсюдити близько 50 000 приманок із антирабічною вакциною, які є безпечними для людей та тварин.

Нагадаємо, що з метою запобігання захворюванню на сказ необхідно дотримуватися кількох правил:

– уникати контактів із безпритульними і дикими тваринами. Звертати особливу увагу дітей на небезпеку таких контактів;

– своєчасно здійснювати щеплення домашнім тваринам;

– за найменшої підозри на захворювання серед тварин повідомляти органи ветеринарної медицини;

– після укусу підозрілою твариною негайно звернутися до лікаря, оскільки вже після прояву клінічних ознак врятувати хворого, як правило, не вдається.

Тільки вчасно наданий комплекс антирабічної допомоги може вберегти постраждалих людей від смертельних наслідків.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області наголошує, що незабезпечення власниками щорічного щеплення тварин проти сказу є порушенням чинного законодавства, зокрема, вимог статті 37 Закону України «Про ветеринарну медицину», пункту 5 «Інструкції про заходи щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин» та передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

4357618
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1462
1462
4357618

Ваш IP: 3.235.60.197
01-12-2023