Дотримання бездимного законодавства обов’язок як населення, так і суб’єктів господарювання Рекомендовані

З квітня 2023 року було відновлено контроль за дотриманням антитютюнового законодавства. Зокрема на підставі звернення громадян спеціалісти Держпродспоживслужби в Кіровоградській області здійснили позаплановий захід державного нагляду (контролю) в одному з закладів громадського харчування м. Олександрія з питань дотримання законодавства щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення. В ході перевірки встановили порушення вимог антитютюнового законодавства.

За результатами на суб’єкта господарювання наклали штрафні санкції, а саме: за нерозміщення інформації про заборону куріння 1000 гривень, за розміщення попільничок в приміщенні ресторанного господарства та куріння тютюнових виробів відвідувачами 3 000 гривень.

Згідно з даними Центру громадського здоров’я МОЗУ понад 27 % населення України споживають тютюнові та нікотинові вироби, а понад 28% громадян страждають від впливу тютюнового диму (так зване пасивне куріння).

Така небезпечна тенденція стала одним із ключових елементів для запровадження змін у законодавстві щодо тютюнопаління. Зокрема заборонено куріння, вживання та використання пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, трав’яних виробів для куріння, предметів, пов’язаних із їх вживанням, тютюнових виробів, кальянів, електронних сигарет у визначених місцях:

- ліфтах і таксофонах;

- приміщеннях та територіях закладів охорони здоров’я;

- приміщеннях та територіях навчальних закладів;

- приміщеннях та територіях спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;

- приміщеннях закладів ресторанного господарства;

- приміщеннях об’єктів культурного призначення;

- приміщеннях органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;

- приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;

- приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

- приміщеннях гуртожитків;

- дитячих майданчиках;

- місцях загального користування житлових будинків;

- підземних переходах;

- транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі в таксі;

- вокзалах та станціях;

- зупинках громадського транспорту.

У цих місцях повинна розміщуватися наочна інформація, що складається з графічного знака про заборону куріння і тексту такого змісту: «Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!».

Пам’ятайте, що вживаючи тютюнові вироби чи електронні сигарети ви шкодите своєму здоров’ю та здоров’ю оточуючих, в тому числі рідних і близьких людей. А вживання сигарет у заборонених місцях – це безпосереднє порушення законодавства, що має свої наслідки в вигляді штрафних санкцій.

 

voz 28 09 2023 pamyatka 1 1 1 1 1 1

 

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

4357417
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1261
1261
4357417

Ваш IP: 3.235.60.197
01-12-2023