Що необхідно знати, щоб не допустити гострих кишковиї інфекцій в організованих колективах Рекомендовані

За офіційною інформацією розміщеною на сайті Головного упрвління Держпродспоживслужби в Херсонській області  в дошкільному навчальному закладі комбінованого типу м. Гола Пристань Херсонської області зарестроване групове захворювання на сальмонельоз.

За період з 24.05.2017 року по 30.05.2017 року з проявами гострої кишкової інфекції за медичною допомогою звернулось 31 особа та 9 осіб, у яких виявлено збудник сальмонельозу за результатами бактеріологічного дослідження при обстеженні контактних осіб. 

Під час проведення санітарно-епідеміологічного обстеження закладу виявлено чисельні порушення вимог санітарного законодавства, що могли сприяти виникненню кишкових захворювань та наявність умов для інфікування харчових продуктів.

Звертаємо увагу керівників навчальних закладів, щоб не допустити загострення епідемічної ситуації необхідно дотримуватись наступних вимог санітарного законодавства:

- до роботи допускати працівників навчальних закладів, які пройшли обов’язковий медичний огляд, відповідно до вимог наказу МОЗ України від 23.07.2002 року № 280;

- з симптомами інфекційних захорювань (підвищеною температурою тіла, нежиттю, кишковими розладами та ін.) дітей чи співробітників навчальних закладів до організованого колективу не допускати;

- забезпечити заклад необхідною кількістю миючих та дезінфкуючих засобів;

- до закладу продукти харчування та продовольчу сировину приймати тільки при наявності супровідних документів, які підтверджують походження, безпечність та їх якість;

- проводити обов’язкову метрологічну повірку високотемпературного обладнання (духових шаф);

- забезпечити заклад необхідною кількістю холодильного обладнання для зберігання продуктів, які особливо швидко псуються, з подальшим контролем температурного режиму обладнання;

- дотримуватись технології приготування страв, відповідно до технологічних карток;

- дотримуватись умов і термінів реалізації сировини та харчових продуктів, не допускати до реалізації з вичерпаним терміном придатності;

- при зберіганні сировини та харчових продуктів дотримуватись умов товарного сусідства;

- забезпечити працівників харчоблоку, груп санітарним та спеціальним одягом;

- дітей, після перенесеного інфекційного захворювання, допускати до організованого колективу тільки при наявності медичної довідки.

Спалахи в організованих колективах, особливо дитячих, є найбільш небезпечними, так як інфікується значна кількість осіб, дітей. І присутні всі ризики подальшого розповсюдження інфекції. Попередньо Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області інформувало про результати обстеження харчоблоків навчальних закладів, в тому числі дитячих садків.

В теплий період року виникнення гострих кишкових інфекцій найбільш загострюється.

Тому, дотримання санітарних вимог на об’єктах епідемічного ризику допоможе зберегти здоров’я дітей та завадити негативним наслідкам.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області попереджає про неухильне дотримання санітарно-протиепідемічних норм.

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

380820
Сьогодні
Цього місяця
Всього
53
31725
380820

Ваш IP: 54.162.224.176
25-06-2018