В області стартував сезон оздоровлення та відпочинку дітей Рекомендовані

В області розпочали роботу три заклади оздоровлення дітей - ТОВ ДЗОВ «Чайка» (м. Гайворон), Комунальний позашкільний заклад «Дитячий оздоровчий табір «Сонячний» (с. Гурівка Долинського району) і ТОВ „ДОЗ „Бригантина” (Новоархангельський район).

Ще три позаміські табори - ТОВ «ДЗОВ «Дружба» (Олександрійський район), ТОВ «ОК «Лісова пісня» (Маловисківський район), ТОВ «ДОЗ «Жовтень» (Олександрівський район) розпочнуть працювати з 15 червня. В оздоровчому таборі «Хвиля» Світловодського району не планували приймати дітей і цього року.

Фахівці держпродспоживслужби області обстежили всі шість позаміських закладів оздоровлення. Слід відзначити, що, хоч пляжі для купання дітей є в п’яти оздоровчих таборах (та басейн в одному таборі), однак підписано паспорти на 4 пляжі - крім „Жовтня”.

За інформацією територіальних управлінь Держпродспоживслужби в області станом на 09.06.2016 року підписано 514 актів готовності закладів відпочинку з денним перебуванням дітей на базі шкіл та позашкільних навчальних закладів, що становить 100%. Зміна відпочинку триває до 14 днів.

В закладах оздоровлення продовжується підготовка до прийому дітей, виконуються рекомендації держпродспоживслужби, надані під час попередніх обстежень. Однак не всі з виявлених недоліків можна усунути. Серйозною проблемою навчальних закладів є якість і безпечність питної води. В частині пришкільних таборів вода з їх власних колодязів чи свердловин не відповідає стандартам через перевищення вмісту нітратів чи показників мікробіологічного забруднення, тому для забезпечення дітей харчуванням та питним режимом доводиться проводити оздоровчу кампанію на привозній воді.

Як позитивний момент фахівці держпродспоживслужби відзначають той факт, що на територіях таборів проведені заходи зі зменшення чисельності кліщів і комарів у зонах відпочинку та купання: скошена трава, розчищені кущі, прибрані сухостої та надводна рослинність на пляжах. Слід наголосити, що такі заходи повинні бути постійними протягом усього оздоровчого сезону, в тому числі проведення дератизації проти мишовидних гризунів, які переносять кліщів, а також скошування берегової рослинності, де розмножуються комарі.

В цілому оздоровча кампанія підготовлена на достатньо високому рівні і проходить спокійно. Роботу таборів щодо дотримання вимог чинного законодавства, особливо організацію харчування дітей, перевірятимуть комісії. З дітьми кожної зміни буде проведна інформаційно-роз’яснювальна робота про правила поводження на відпочинку, щодо запобігання хворобі Лайма (кліщовому бореліозу), кишковим інфекціям та харчовим отруєнням.

Посилання

Лічильник відвідувань

303958
Сьогодні
Цього місяця
Всього
334
29356
303958

Ваш IP: 54.198.122.70
25-04-2018