Спільнота у Facebook

Зростає кількість скарг від мешканців області щодо порушення вимог використання пестицидів Рекомендовані

Останнім часом до установ держпродспоживслужби області надходять численні скарги від мешканців Кіровоградщини на погіршення самопочуття, на забруднення води в колодязях, городини у зв’язку із застосуванням пестицидів у фермерських господарствах і в приватних домоволодіннях для обробки сільгоспкультур.

Тому Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області вкотре наголошує на необхідності безпечного використання пестицидів та агрохімікатів.

Найчастіше у своїх зверненнях заявники нарікають на: непоінформованість населення перед застосуванням отрутохімікатів; недотримання відстані до житлової забудови; використання пестицидів у вітряну та спекотну погоду; приховування інформації про можливу небезпеку для людей.

В області застосування пестицидів створює вагому еколого-гігієнічну проблему, адже ці засоби підвищують ризик захворювання всього населення, а надто дітей.

В організм людини пестициди потрапляють кількома шляхами: через дихальні шляхи, через шкіру та з продуктами харчування. Щоб звести до мінімуму негативний вплив отрутохімікатів на все живе, необхідно чітко виконувати інструкцію щодо їх використання. Зокрема, зберігати в безпечному місці, дотримуватися вимог щодо концентрації розчину, погодних і температурних вимог до обробки рослин, а під час роботи з цими засобами завжди вдягати захисний костюм тощо. По можливості краще використовувати низькотоксичні пестициди.

У домашніх умовах можливо знизити надходження пестицидів в організм. Дуже важливо придбані будь-які овочі і фрукти добре промивати в проточній воді або на 10-15 хвилин замочувати в холодній воді. Садівникам і городникам, по можливості, зменшити використання пестицидів для обробки своїх ділянок.

Довідково: Згідно з Законом України “Про пестициди і агрохімікати”, пестициди – всі ті хімікати, що використовуються для знищення шкідників, а агрохімікати – добрива, що використовуються для хімічної меліорації ґрунтів. Найбільш поширені та найбільш ефективні отрутохімікати хлорорганічної, фосфорорганічної і ртутьорганічної груп. У сільському господарстві пестициди застосовують у різних видах і субстанціях - порошок, газ, емульсія, аерозоль, розчин. Залежно від виробничого призначення розрізняють кілька груп отрутохімікатів. Серед них найбільше значення мають: інсектициди (знищують шкідливих комах), бактерициди і фунгіциди (впливають на бактеріальні та грибкові збудники хвороб рослин); акарициди (знищують кліщів), зооциди (знищують гризунів); нематоциди (знищують молюсків і слизняків) та гербіциди (знищують бур'яни, а також використовуються для протруювання насіння). Використання отрутохімікатів потрібно суворо контролювати, адже великі дози їх шкідливі як для людини, так і для навколишнього середовища.

Посилання

Лічильник відвідувань

034229
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Всього
143
603
2527
28686
9784
13843
34229

Ваш IP: 54.224.86.148
2017-06-24 10:27