Усі порушення, виявлені під час підготовки та в ході оздоровчої кампанії, повинні бути усунені Рекомендовані

На цьому наголосив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області І.Р.Бойчук на колегії управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації.

Доповідаючи щодо стану організації харчування в навчальних закладах області, профілактики харчових отруєнь та гострих кишкових інфекцій, які передаються через продукти харчування, І.Р.Бойчук відзначив надзвичайну актуальність порушеного питання. Про це свідчать, зокрема, 2 спалахи, які виникли в дошкільних навчальних закладах Долинського та Добровеличківського районів за поточний період 2017 року. Шляхами передачі збудників інфекції були харчовий та контактно-побутовий.

У дошкільному навчальному закладі № 3 «Колобок» в м. Долинській спалах ротавірусної інфекції зареєстрований 13.03.2017, постраждало троє дітей. Під час обстеження виявлено наступні порушення: в групах відсутні дезінфікуючі засоби для проведення поточної дезінфекції, не дотримувалися умови зберігання розробного інвентарю (має бути окремо для сирої та готової продукції), не пройдений медичний огляд у постачальників харчової продукції.

У дошкільному навчальному закладі №3 «Капітошка» Помічнянської міської ради спалах ротавірусної інфекції зареєстрований 20.06.2017, постраждало 7 дітей. У ході обстеження виявлено такі порушення, як відсутня гаряча проточна вода, не проведено метрологічну повірку високотемпературного обладнання (духової шафи), не дотримуються правила миття кухонного та столового посуду; прибиральний інвентар для приміщень групових осередків і туалетів не маркований, зберігається в туалеті; в групах не проводилася дезінфекція м’яконабивних іграшок бактерицидними лампами.

Навчальні та оздоровчі заклади – потенційні осередки виникнення спалахів. Саме тому цьогоріч, з самого початку весни, в області розгорнута масштабна робота з перевірки організації харчування дітей у закладах та роботи харчоблоків.

Підсумки роботи комісій, які перевіряли навчальні заклади в березні-квітні, уже розглядались на апаратній нараді в облдержадміністрації. Для усунення всіх виявлених недоліків та порушень в організації харчування та роботі харчоблоків був визначений термін - до початку оздоровчої кампанії в області. Серед порушень були як такі, що повинні були бути усунені негайно, не потребували значних матеріальних затрат, так й ті, усунення яких потребувало фінансових ресурсів і часу.

Тому при підписанні актів приймання таборів відпочинку з денним перебуванням дітей (пришкільних таборів) спеціалістами держпродспоживслужби враховувались вимоги щодо метрологічної повірки високотемпературного обладнання харчоблоків (духових шаф) та чищення колодязів і дезінфекції води в них, де є нітрати. Тому деякі з закладів оздоровлення використовували на харчоблоках привозну воду, багато закладів не встигли провести повірку обладнання.

На жаль, при перевірках роботи пришкільних таборів на базах тих же навчальних закладів знову виявлялись ті самі порушення:

- продукти харчування та продовольча сировина приймаються до навчальних закладів без товарно-транспортних накладних та супровідних документів, які повинні підтверджувати їх походження, безпечність та якість (Вільшанський, Кіровоградського, Онуфріївський райони, м. Кропивницький);

- порушено технологію приготування страв (м. Кропивницький, Онуфріївський район);

- відсутня або ведеться не за формою обліково-звітна документація з організації харчування. Записи в журналах ведуться наперед, записи заміни продуктів взагалі відсутні (м. Олександрія, м. Кропивницький, Вільшанський, Голованівський, Знам’янський, Кіровоградський, Новомиргородський райони);

- недостатність холодильного обладнання для зберігання сировини (м. Кропивницький, Знам’янський район);

- не достатньо розробного інвентарю, посуду (Бобринецький, Долинський, Новомиргородський райони, м. Кропивницький);

- продукти харчування зберігаються на підлозі (Кіровоградський, Світловодський райони);

- не в повному обсязі залишаються добові проби, при відборі добових проб не зазначається дата та час відбору (Гайворонський, Кіровоградський, Новомиргородський райони);

- використовується надщерблений посуд (м. Олександрія, Бобринецький, Гайворонський, Кіровоградський, Новомиргородський, Світловодський райони);

- не забезпечені сучасними миючими та дезінфікуючими засобами, дозволеними до використання МОЗ України (Бобринецький, Вільшанський, Голованівський, Олександрівський райони);

- біля рукомийників в їдальнях, на харчоблоках відсутня гаряча проточна вода (м. Кропивницький, Маловисківський район).

Знову ж таки найбільше порушень було виявлено в Бобринецькому, Вільшанському, Голованівському районах та м. Кропивницькому. Додався ще й Новомиргородський район.

У м. Світловодську спеціалістів держпродспоживслужби не залучали до проведення перевірок пришкільних таборів. 

Результати обстежень доведені до керівництва закладів, надані рекомендації щодо виправлення ситуації.

Але порушення санітарного законодавства – це завжди ризик для ускладнення епідемічної ситуації. Результати перевірок навчальних закладів і таборів відпочинку доводять, що загроза виникнення гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед дітей є реальною, і відповідальність за це лежить на керівниках і працівниках навчальних закладів.

І.Р.Бойчук наголосив: усі порушення, виявлені під час підготовки та в ході оздоровчої кампанії, повинні бути усунені, в тому числі отримані санітарні паспорти на колодязі та свердловини, якими користуються навчальні заклади, та проведено метрологічну повірку обладнання харчоблоків. Ці питання актуальні в контексті підготовки до нового навчального року. І.Р.Бойчук звернувся до керівників навчальних закладів, до очільників міст і районів надзвичайно відповідально поставитись до всіх питань в організації харчування дітей.

Посилання

Лічильник відвідувань

303868
Сьогодні
Цього місяця
Всього
244
29266
303868

Ваш IP: 54.198.122.70
25-04-2018