Відбулося командно-штабне навчання з цивільного захисту щодо локалізації та ліквідації випадку африканської чуми свиней Рекомендовані

За легендою навчання, відповідно до ввідної у загиблої свійської свині з приватного господарства у с.Войнівці Олександрійського району виявлено вірус АЧС.

Про виявлення небезпечного захворювання в тварини стало відомо з результатів дослідження її біологічного матеріалу, проби якого були доставлені до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарної експертизи.

Після отримання ввідної в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Олександрійському районі С.В.Лум’яник терміново сповістив про це керівництво Головного управління Держпродспоживслужби в області, керівників райдержадміністрації, районної ради, державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при РДА, районних підрозділів ДСНС та НП в області, сільського голову.

На терміново проведеному засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Олександрійській райдержадміністрації, у якому взяв участь заступник керівника командно-штабних навчань – заступник директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України В.О. Скакун, затверджено план заходів щодо недопущення поширення та ліквідації захворювання АЧС. Територію села оголошено неблагополучним пунктом, визначено зони захисту та нагляду (кожна в радіусі 10 км). Вирішено встановити 3 карантинно-ветеринарних пости, оснащені необхідним обладнанням та деззасобами, попереджувальними знаками з написом «Стоп. Африканська чума свиней. Карантин», визначено місце для спалювання вилучених та безкровно умертвлених свиней.

 


 

У селі згідно з затвердженим планом заходів щодо недопущення поширення та ліквідації захворювання АЧС проведено також облік свинопоголів’я, а в обійсті селянина, де загинула тварина, - очистка та миття господарського приміщення, де вона утримувалася та дезінфекція з наступним проведенням лабораторних досліджень якості проведених робіт.

У ході командно-штабного навчання відпрацьовано дії та взаємодію спеціалізованих служб, які залучаються до ліквідації осередку особливо небезпечних інфекцій.

28 липня в обласній державній адміністрації підбито підсумки командно-штабних навчань з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Кіровоградської області, які проходили впродовж робочого тижня. За висновком керівництва навчань, відповідно до протокольного рішення обласної комісії з питань ТЕБ та НС, сили та органи управління цивільного захисту області продемонстрували достатній рівень готовності до виконання завдань цивільного захисту в мирний час та особливий період.

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

407003
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1150
18170
407003

Ваш IP: 54.224.60.122
15-07-2018