Виготовлені в домашніх умовах плодоовочеві консерви реалізувати на ринках і ярмарках заборонено Рекомендовані

На одному з телеканалів днями був показаний сюжет про ініціативу мешканок селища Нового в м. Кропивницькому, які в домашніх умовах варять варення з нічийних абрикос і мають намір його реалізувати на святковому ярмарку.

Ця інформація викликала стурбованість у фахівців Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області. Як відомо, в Україні і в нашій області відзначається напружена ситуація із захворюваності на ботулізм. Його причиною може бути вживання не тільки в’яленої риби чи виготовлених у домашніх умовах м’ясної тушонки чи паштету, а й консервів з овочів та фруктів. Кілька років тому в нашій області був зареєстрований випадок ботулізму після вживання домашніх консервованих абрикос.

Справа в тому, що в домашніх умовах непросто забезпечити дотримання всіх необхідних умов при приготуванні консервів. Одна ситуація, якщо заготівля овочів і фруктів способом консервування призначена для споживання однієї сім’ї. Тут у разі харчового отруєння, пов’язаного зі споживанням цих консервів, вужче коло постраждалих, легше встановити діагноз, провести епідрозслідування випадку. Проте інша ситуація, якщо продукт реалізований серед мешканців міста, як планують новенці.

Щоб виключити потрапляння збудника ботулізму в банку, необхідно ретельно вимити овочі чи фрукти, щоб на них не залишилися часточки землі, а також чітко дотримуватися рецептури і технології приготування консервів. Цих вимог можливо дотриматися лише в умовах промислового консервного виробництва.

Крім того згідно з ветеринарно-санітарними правилами на ринках, а значить і на ярмарках забороняється реалізовувати кондитерські і кулінарні вироби, напівфабрикати з м'яса, риби (фарш, котлети, кров'яні та домашні ковбаси, зельци, холодець інші) домашнього виготовлення, а також грибні та плодоовочеві консерви, виготовлені в домашніх умовах.

Звертаємо також увагу, що відповідно до ст. 25 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" оператори ринку, які провадять діяльність з виробництва та/або обігу харчових продуктів повинні зареєструвати свої потужності на будь-якій стадії виробництва шляхом подання заяви про державну реєстрацію із внесенням до неї відповідної інформації. Такому операторові ринку присвоюється особистий реєстраційний номер.

За порушення законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів передбачена адміністративна відповідальність операторів ринку, в тому числі і фізичних осіб, які займаються обігом харчових продуктів.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області з метою запобігання ускладненню епідемічної ситуації та харчовим отруєнням звертається до мешканців області не підтримувати ініціативу новенців, а також не купувати виготовлену в домашніх умовах вищеперелічену продукцію на ринках і ярмарках.

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

406990
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1137
18157
406990

Ваш IP: 54.224.60.122
15-07-2018