В Інгулі виявлено збудник холери Рекомендовані

Культуру Vibrio cholerea O1 біовар Eltor серовар Ogawa виділено з проби води з Інгулу в Центральному районі м.Миколаєва від 07.08.2017 і підтверджено Одеським протичумним інститутом ім. І. Мечникова.

У зв’язку з цим Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області не рекомендує мешканцям області купатися і рибалити в акваторіях річок Інгул та Південний Буг.

У Миколаївській облдержадміністрації відбулась екстрена нарада, в ході якої відповідальні посадовці проінформували, що наразі не зафіксовано жодного випадку захворювання серед населення. Разом з тим керівництво ОДА, розуміючи всю серйозність ситуації, наполягло на невідкладному проведенні профілактичних заходів та інформуванні громадян. З метою запобігання можливому розповсюдженню випадків захворювання серед людей, було вирішено рекомендувати Миколаївській міській раді заборонити купання та вилов риби в акваторії річок Інгул, Південний Буг, Дніпро-Бузького лиману, вжити невідкладних заходів щодо ліквідації місць стихійної торгівлі продуктами харчування, особливо рибними. Всі обласні та міські служби переведено у стан підвищеної готовності.

У Кіровоградській області Інгул протікає територіями Новомиргородського, Олександрівського, Кіровоградського, Новгородківського, Компаніївського, Долинського, Бобринецького, Устинівського районів та м.Кропивницького. Оздоровчий табір для дітей у с.Бірки Олександрівського району знаходиться біля річки Тясмин. Оздоровчий табір «Сонячний» у с.Гурівка Долинського району має власний басейн для купання дітей. В інших зазначених районах дитячі літні табори відсутні. Незважаючи на спеку, мешканцям варто утриматися від купання і риболовлі з метою запобігання захворюванню.

Довідково: Холера - це гостре діарейне захворювання, внаслідок якого людина за відсутності лікування може померти через декілька годин. Збудник холери - холерний вібріон. Джерелом інфекції є людина - хворий або вібріононосій. Холера передається лише фекально-оральним шляхом, частіше при вживанні забрудненої води для пиття, миття посуду, овочів, фруктів, при купанні і т. ін., а також через їжу і при побутових контактах. Основним резервуаром є люди та водні ресурси, такі як солонкуваті води і гирла річок, де часто відбувається цвітіння водоростей.

З ситуацією із захворюваності на холеру в Україні, а також із заходами профілактики цього захворювання можна ознайомитися за посиланням.

Посилання

Лічильник відвідувань

100065
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Всього
307
534
2195
94202
13003
13155
100065

Ваш IP: 54.162.166.214
24-11-2017