В Інгулі виявлено збудник холери Рекомендовані

Культуру Vibrio cholerea O1 біовар Eltor серовар Ogawa виділено з проби води з Інгулу в Центральному районі м.Миколаєва від 07.08.2017 і підтверджено Одеським протичумним інститутом ім. І. Мечникова.

У зв’язку з цим Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області не рекомендує мешканцям області купатися і рибалити в акваторіях річок Інгул та Південний Буг.

У Миколаївській облдержадміністрації відбулась екстрена нарада, в ході якої відповідальні посадовці проінформували, що наразі не зафіксовано жодного випадку захворювання серед населення. Разом з тим керівництво ОДА, розуміючи всю серйозність ситуації, наполягло на невідкладному проведенні профілактичних заходів та інформуванні громадян. З метою запобігання можливому розповсюдженню випадків захворювання серед людей, було вирішено рекомендувати Миколаївській міській раді заборонити купання та вилов риби в акваторії річок Інгул, Південний Буг, Дніпро-Бузького лиману, вжити невідкладних заходів щодо ліквідації місць стихійної торгівлі продуктами харчування, особливо рибними. Всі обласні та міські служби переведено у стан підвищеної готовності.

У Кіровоградській області Інгул протікає територіями Новомиргородського, Олександрівського, Кіровоградського, Новгородківського, Компаніївського, Долинського, Бобринецького, Устинівського районів та м.Кропивницького. Оздоровчий табір для дітей у с.Бірки Олександрівського району знаходиться біля річки Тясмин. Оздоровчий табір «Сонячний» у с.Гурівка Долинського району має власний басейн для купання дітей. В інших зазначених районах дитячі літні табори відсутні. Незважаючи на спеку, мешканцям варто утриматися від купання і риболовлі з метою запобігання захворюванню.

Довідково: Холера - це гостре діарейне захворювання, внаслідок якого людина за відсутності лікування може померти через декілька годин. Збудник холери - холерний вібріон. Джерелом інфекції є людина - хворий або вібріононосій. Холера передається лише фекально-оральним шляхом, частіше при вживанні забрудненої води для пиття, миття посуду, овочів, фруктів, при купанні і т. ін., а також через їжу і при побутових контактах. Основним резервуаром є люди та водні ресурси, такі як солонкуваті води і гирла річок, де часто відбувається цвітіння водоростей.

З ситуацією із захворюваності на холеру в Україні, а також із заходами профілактики цього захворювання можна ознайомитися за посиланням.

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

380911
Сьогодні
Цього місяця
Всього
144
31816
380911

Ваш IP: 54.224.235.183
25-06-2018