Санітарно-епідеміологічна ситуація на сьогодні в країні залишається напруженою та нестабільною Рекомендовані

За інформацією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на 01.08.2017 спеціалістами держпродспоживслужби розслідувано 95 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 1323 осіб, з них 75% дітей (997). Проти 71 спалаху за І півріччя 2016 року, з 1587 постраждалими, серед яких 816 дітей (51%).

Спалахи реєструвалися майже на всіх адміністративних територіях. Найбільше їх було в Одеській, Київській областях та м. Києві.

 

Byaka

 

Звертає на себе увагу велика кількість спалахів, зареєстрованих в організованих дитячих колективах – більше 70%.

З початку оздоровчого сезону 2017 року було зареєстровано 4 спалахи інфекційних захворювань у Запорізькій, Чернівецькій, Івано-Франківській та Львівській областях, де без погодження з держпродспоживслужбою відкрились заклади оздоровлення/відпочинку, внаслідок чого постраждала 151 особа, з них – 140 дітей.

У Кіровоградській області за поточний період року зареєстровано 2 спалахи гострої кишкової інфекції (ротавірусної етіології) в дитячих дошкільних закладах, внаслідок яких постраждало 12 осіб, у тому числі 11 дітей віком до 18 років. Спалахи сталися серед дітей, які відвідують Дошкільний навчальний заклад № 3 «Колобок» (Долинський район) та Дошкільний навчальний заклад № 3 «Капітошка» (Добровеличківський район).

За 8 місяців 2016 року було зареєстровано 6 спалахів з 97 захворілими, серед яких 38 дітей (м. Кропивницький, м. Знам’янка, Знам’янський, Благовіщенський, Долинський, Голованівський райони).                            

 

gribribakons

 

З початку року розслідувано 60 випадків захворювання на ботулізм, з яких 6 постраждалих померло (Донецька, Черкаська, Сумська, Полтавська, Кіровоградська області та м. Київ). 36 випадків ботулізму пов’язані з вживанням рибної продукції, в тому числі у 22 – з рибною продукцією промислового виробництва.

У 2016 році в Україні від захворювання на ботулізм померло дев’ять людей. Загалом зареєстровано 96 випадків харчових отруєнь, викликаних збудником ботулізму з кількістю потерпілих 115 осіб, у тому числі 10 дітей.

В області за поточний період 2017 року зареєстровано 3 випадки ботулізму на 3 адміністративних територіях (Олександрівський, Світловодський та Новоукраїнський райони), з них 1 випадок летальний (Новоукраїнський район). Своє захворювання захворілі пов’язували з вживанням риби копченої (Олександрівський район), паштету домашнього приготування (Світловодський район) та риби в’яленої (Новоукраїнський район).

 

За 7 місяців 2017 року по Україні постраждало від харчових отруєнь, що викликані неїстівними дикорослими грибами 44 особи (з них 5 летальних, дорослі), в тому числі серед дітей до 18 років - 11 осіб, за даними ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України».

В 2016 році постраждало від отруєнь неїстівними грибами 379 чоловік (з них 30 летальних), в тому числі серед дітей до 18 років - 76 осіб (5 з яких померло)

По Кіровоградській області за 8 місяців 2017 року постраждало від отруєнь неїстівними грибами 2 осіб (в Кіровоградському районі) без летальних наслідків. В 2016 році постраждало 6 осіб без летальних наслідків.

Не дивлячись на всі попередження та звернення Держпродспоживслужби та засобів масової інформації до населення, керівництва закладів і підприємств, які займаються виготовленням, обігом харчової продукції та наданням послуг з їх реалізації, кількість спалахів на території країни збільшилась у порівнянні з минулим роком. Збільшився і відсоток випадків гострих інфекційних захворювань і харчових отруєнь, що пов’язані з об’єктами державного нагляду (контролю).

Літо цього року не було сприятливе для грибників. Проте на території області зареєстровані отруєння дикорослими грибами. Тепла і дощова погода, яка прогнозується в найближчі тижні обов’язково стане приводом для пошуку грибів.

Вкотре, Держпродспоживслужба в Кіровоградській області нагадує про небезпеку використання, вживання харчової продукції, яка становить загрозу здоров’ю і життю (з вичерпаними термінами придатності, без маркування або марковані з порушенням, реалізовані на стихійних ринках, «з рук» невідомих осіб, пошкоджені, без документів, виготовлені з порушенням технології тощо).    

        

Будьте уважні до свого здоров’я, дотримуйтесь простих правил безпеки!!!

 

Прості речі збережуть Ваше здоров’я, а в деяких випадках і життя! При появі симптомів гострої кишкової інфекції чи харчового отруєння необхідно негайно звернутися за медичною допомогою до лікувального закладу.

Гострі кишкові інфекції – це група захворювань, що протікають з ознаками інтоксикації і ураження шлунково-кишкового тракту. Збудниками кишкових інфекцій є окремі групи бактерій (шигели, сальмонели), умовно-патогенні мікроби (стафілокок, протей), віруси (ротавіруси, ентеровіруси), гельмінти (лямблії). Час від зараження людини до перших клінічних проявів захворювання триває від кількох годин до 2-3 діб. Гострі кишкові інфекції виникають внаслідок вживання заражених продуктів або води, які проникають в організм людини через брудні руки, продукти харчування.

Харчові отруєння – це захворювання людини, що передаються переважно через їжу. Основною причиною їх виникнення є вживання в їжу продуктів, що володіють шкідливою дією, чи внаслідок вмісту різних токсичних речовин.

 

З інформацією з профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь можна ознайомитись за цим посиланням.

 

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

380907
Сьогодні
Цього місяця
Всього
140
31812
380907

Ваш IP: 54.224.235.183
25-06-2018