Санітарно-епідеміологічна ситуація на сьогодні в країні залишається напруженою та нестабільною Рекомендовані

За інформацією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на 01.08.2017 спеціалістами держпродспоживслужби розслідувано 95 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 1323 осіб, з них 75% дітей (997). Проти 71 спалаху за І півріччя 2016 року, з 1587 постраждалими, серед яких 816 дітей (51%).

Спалахи реєструвалися майже на всіх адміністративних територіях. Найбільше їх було в Одеській, Київській областях та м. Києві.

 

Byaka

 

Звертає на себе увагу велика кількість спалахів, зареєстрованих в організованих дитячих колективах – більше 70%.

З початку оздоровчого сезону 2017 року було зареєстровано 4 спалахи інфекційних захворювань у Запорізькій, Чернівецькій, Івано-Франківській та Львівській областях, де без погодження з держпродспоживслужбою відкрились заклади оздоровлення/відпочинку, внаслідок чого постраждала 151 особа, з них – 140 дітей.

У Кіровоградській області за поточний період року зареєстровано 2 спалахи гострої кишкової інфекції (ротавірусної етіології) в дитячих дошкільних закладах, внаслідок яких постраждало 12 осіб, у тому числі 11 дітей віком до 18 років. Спалахи сталися серед дітей, які відвідують Дошкільний навчальний заклад № 3 «Колобок» (Долинський район) та Дошкільний навчальний заклад № 3 «Капітошка» (Добровеличківський район).

За 8 місяців 2016 року було зареєстровано 6 спалахів з 97 захворілими, серед яких 38 дітей (м. Кропивницький, м. Знам’янка, Знам’янський, Благовіщенський, Долинський, Голованівський райони).                            

 

gribribakons

 

З початку року розслідувано 60 випадків захворювання на ботулізм, з яких 6 постраждалих померло (Донецька, Черкаська, Сумська, Полтавська, Кіровоградська області та м. Київ). 36 випадків ботулізму пов’язані з вживанням рибної продукції, в тому числі у 22 – з рибною продукцією промислового виробництва.

У 2016 році в Україні від захворювання на ботулізм померло дев’ять людей. Загалом зареєстровано 96 випадків харчових отруєнь, викликаних збудником ботулізму з кількістю потерпілих 115 осіб, у тому числі 10 дітей.

В області за поточний період 2017 року зареєстровано 3 випадки ботулізму на 3 адміністративних територіях (Олександрівський, Світловодський та Новоукраїнський райони), з них 1 випадок летальний (Новоукраїнський район). Своє захворювання захворілі пов’язували з вживанням риби копченої (Олександрівський район), паштету домашнього приготування (Світловодський район) та риби в’яленої (Новоукраїнський район).

 

За 7 місяців 2017 року по Україні постраждало від харчових отруєнь, що викликані неїстівними дикорослими грибами 44 особи (з них 5 летальних, дорослі), в тому числі серед дітей до 18 років - 11 осіб, за даними ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України».

В 2016 році постраждало від отруєнь неїстівними грибами 379 чоловік (з них 30 летальних), в тому числі серед дітей до 18 років - 76 осіб (5 з яких померло)

По Кіровоградській області за 8 місяців 2017 року постраждало від отруєнь неїстівними грибами 2 осіб (в Кіровоградському районі) без летальних наслідків. В 2016 році постраждало 6 осіб без летальних наслідків.

Не дивлячись на всі попередження та звернення Держпродспоживслужби та засобів масової інформації до населення, керівництва закладів і підприємств, які займаються виготовленням, обігом харчової продукції та наданням послуг з їх реалізації, кількість спалахів на території країни збільшилась у порівнянні з минулим роком. Збільшився і відсоток випадків гострих інфекційних захворювань і харчових отруєнь, що пов’язані з об’єктами державного нагляду (контролю).

Літо цього року не було сприятливе для грибників. Проте на території області зареєстровані отруєння дикорослими грибами. Тепла і дощова погода, яка прогнозується в найближчі тижні обов’язково стане приводом для пошуку грибів.

Вкотре, Держпродспоживслужба в Кіровоградській області нагадує про небезпеку використання, вживання харчової продукції, яка становить загрозу здоров’ю і життю (з вичерпаними термінами придатності, без маркування або марковані з порушенням, реалізовані на стихійних ринках, «з рук» невідомих осіб, пошкоджені, без документів, виготовлені з порушенням технології тощо).    

        

Будьте уважні до свого здоров’я, дотримуйтесь простих правил безпеки!!!

 

Прості речі збережуть Ваше здоров’я, а в деяких випадках і життя! При появі симптомів гострої кишкової інфекції чи харчового отруєння необхідно негайно звернутися за медичною допомогою до лікувального закладу.

Гострі кишкові інфекції – це група захворювань, що протікають з ознаками інтоксикації і ураження шлунково-кишкового тракту. Збудниками кишкових інфекцій є окремі групи бактерій (шигели, сальмонели), умовно-патогенні мікроби (стафілокок, протей), віруси (ротавіруси, ентеровіруси), гельмінти (лямблії). Час від зараження людини до перших клінічних проявів захворювання триває від кількох годин до 2-3 діб. Гострі кишкові інфекції виникають внаслідок вживання заражених продуктів або води, які проникають в організм людини через брудні руки, продукти харчування.

Харчові отруєння – це захворювання людини, що передаються переважно через їжу. Основною причиною їх виникнення є вживання в їжу продуктів, що володіють шкідливою дією, чи внаслідок вмісту різних токсичних речовин.

 

З інформацією з профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь можна ознайомитись за цим посиланням.

 

Посилання

Лічильник відвідувань

100064
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Всього
306
534
2194
94202
13002
13155
100064

Ваш IP: 54.162.166.214
24-11-2017