Держпродспоживслужба області підбила підсумки своєї роботи в першому півріччі 2017 року Рекомендовані

Під головуванням начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області І.Р.Бойчука відбулася колегія Головного управління, на якій підбиті підсумки діяльності в першому півріччі поточного року та визначені завдання на наступний період року.

 

07.09.2017 11

 

У колегії взяли участь керівники структурних підрозділів, районних та міських управлінь (відділів) Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, державних лабораторій та лікарень ветеринарної медицини.

Начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Ю.В.Травкін відзначив значну роботу з обстеження закладів торгівлі і громадського харчування у звітному періоді. Ця робота була організована на виконання відповідного розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації та рішення обласної комісії з питань ТЕБ та НС. Створені робочі групи обстежили 2293 об'єкти, з яких 1835 - торговельні (стаціонарні магазини, тимчасові споруди, місця сезонної торгівлі) та 458 закладів громадського харчування (стаціонарні і тимчасові споруди). Під час обстежень закладів з реалізації продовольчих товарів та підприємств громадського харчування виявлено понад 960 порушень вимог чинного законодавства. У ході перевірок суб'єктам господарювання вказано на недоліки, внаслідок чого ними усунуто 595 порушень (62 %).

 

07.09.2017 18

 

У першому півріччі поточного року в області зареєстровано 4 випадки захворювання африканською чумою свиней та оголошено неблагополучними: ТОВ "Чапаєва" Новоукраїнського району; села Рівне та Грузьке відповідно Новоукраїнського та Кіровоградського районів; урочище "Воловик” ДП “Голованівське лісове господарство". Станом на 01 липня випадків масового захворювання та загибелі свинопоголів'я в області не зареєстровано.

Разом із тим на території області зареєстровано ряд інфекційних захворювань серед тварин, зокрема, сільськогосподарських. Внаслідок цього оголошено 14 неблагополучних населених пунктів, у тому числі: по лептоспірозу і сказу ВРХ, а також сказу лисиць, собак і котів. Доповідач відзначив поліпшення епізоотичної ситуації по сказу в порівнянні з відповідним періодом минулого року.У першому півріччі 2017 року оголошено неблагополучними по сказу 11 населених пунктів, де захворіло 15 голів, що на 7 адміністративних територій та 7 голів менше відповідного періоду минулого року. План протиепізоотичних заходів за І півріччя 2017 року в цілому виконаний. Заслухано детальну інформацію про причини недовиконання планових показників діагностичних досліджень і профілактичних щеплень тварин, а також про ситуацію з ідентифікацією та реєстрацією тварин у звітному періоді. Показником роботи з протиепізоотичних питань є також проведення 144 засідань ДНПК при обласній, районних державних адміністраціях та міських радах, на яких розглядались питання про посилення заходів із недопущення занесення та поширення африканської та класичної чуми свиней на територіях районів та міст, оголошення та зняття карантину через виникнення АЧС, профілактики та посилення заходів, спрямованих на зменшення захворюваності тварин на сказ, профілактики високопатогенного грипу птиці та хвороби Ньюкасла, проведення диспансеризації великої рогатої худоби в особистих підсобних господарствах населення, а також питання запобігання стихійній торгівлі та її ліквідації тощо.

Серед важливих питань – здійснення державного ветеринарно-санітарного нагляду (контролю) на об’єктах. Було обстежено 209 об’єктів, під час яких складено 10 приписів керівникам суб'єктів господарювання, за порушення ветеринарного законодавства 122 особи притягнуто до адміністративної відповідальності на суму 7871 грн. Майже всі ці порушення – порушення ветеринарно-санітарних правил торгівлі на ринках.

Начальник управління фітосанітарної безпеки Т.В.Лапицька зазначила, що у сфері карантину рослин у звітному періоді вживались заходи щодо запобігання вивезенню та ввезенню об'єктів регулювання, заражених карантинними організмами, проводився контроль за виконанням фітосанітарних заходів підприємствами та організаціями різних форм власності. Під контролем управління фітосанітарної безпеки вивезено об'єктів регулювання: в інші області - 0,2 тис. м3; за межі України - 58,9 тис. т, 7,2 тис. м3, 470,4 тис. штук. При цьому видано 4 карантинних та 1945 фітосанітарних сертифікатів. Ввезено імпортних об'єктів регулювання в область: 1,43 тис. т, 0,06 тис. м3 та 13,1 тис. шт. Також було надіслано нотифікацію до Литви щодо невідповідності маркування 36 дерев'яних піддонів МСФЗ М 15 вказівки щодо регулювання дерев'яного пакувального матеріалу в міжнародній торгівлі.

 

07.09.2017 26

 

Особлива увага на колегії була приділена санітарно-епідемічній ситуації в області, яка характеризується як ускладнена і пов'язана з реєстрацією групових випадків гострих кишкових інфекційних захворювань. Начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства О.М.Черненко зазначила, що протягом першого півріччя нинішнього року на Кіровоградщині зареєстровано 2 спалахи гострої кишкової інфекції, внаслідок яких постраждало 12 осіб, з них 11 дітей віком до 18 років. Торік за аналогічний період також зареєстровано 2 спалахи інфекційних захворювань, в яких постраждало 19 осіб, з них 14 дітей віком до 18 років. Цьогорічні спалахи зареєстровані в дошкільних навчальних закладах Долинського та Добровеличківського районів і розслідувані спеціалістами Держпродспоживслужби області.

За перше півріччя поточного року в області також зареєстровано 2 випадки ботулізму, під час яких постраждало 2 особи. Тут ситуація краща в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, коли було зареєстровано 3 випадки захворювання, коли постраждало 5 осіб.

 

07.09.2017 29

 

Доповідач зупинилася на проблемних питаннях здійснення державного нагляду у сфері санітарного законодавства. Це пов'язано, зокрема, з вимогами Закону України "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю)". Саме тому більшість перевірок/обстежень у сфері санітарного законодавства проводилась у складі комісій. Спеціалістами держпродспоживслужби в містах і районах області у сфері санітарного законодавства було перевірено 1505 об'єктів нагляду. Порушення санітарного законодавства виявлені на 589 із них (це 39%), причому найбільше їх зафіксовано у навчальних закладах - 49%. Закладам освіти області приділена найбільша увага фахівців у сфері санітарного законодавства. З ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області спільно з управлінням освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації були проведені перевірки організації харчування дітей у навчальних закладах та заходів з профілактики педикульозу. Також організована робота з підготовки та супроводу оздоровчої кампанії в області з метою забезпечення належних умов відпочинку та харчування дітвори. Всі заклади оздоровлення та відпочинку – їх було 521 - розпочали свою роботу за погодженням з Головним управлінням.

Напередодні літа держпродспоживслужбою проведена активна організаційна робота щодо підготовки місць безпечного відпочинку населення і підписано 22 паспорти пляжів (7 - комунальної власності та 15 - приватних баз відпочинку). Це лише 53% від їх загальної кількості, що вимагає активнішої, наполегливішої роботи з суб'єктами господарювання, органами місцевої влади та місцевого самоврядування.

Увага приділялася водозабезпеченню населення області. З обстежених 22 об'єктів водопостачання на 21 виявлені порушення санітарних норм. У цьому ж ключі продовжена робота з поновлення санітарних паспортів на громадські колодязі, свердловини, їх відповідного облаштування та забезпечення якості й безпечності питної води.

Спеціалісти відділів санітарного нагляду приймали участь в обстеженні закладів продовольчої торгівлі та громадського харчування. Комісії в містах і районах працювали до липня.

 

07.09.2017 37

 

По управлінню захисту споживачів у звітному періоді посадовими особами відповідно до плану проведено перевірки 5 суб'єктів господарювання (3 у сфері торгівлі непродовольчими товарами та 2 у сфері надання туристичних послуг). За результатами перевірок у 3 суб'єктів господарювання виявлено порушення, у зв’язку з чим були складені приписи про їх усунення. Оскільки ці приписи суб'єктами господарювання виконані в установлений термін, то санкції до них не застосовувалися.

Про діяльність управління у першому півріччі 2017 року свідчать наступні дані: перевірено якість непродовольчих товарів на суму 1057,561 тис. грн та забраковано їх на 55,261 тис. грн., обсяг повернених коштів споживачам за неякісні товари та послуги склав 110,83 тис. грн.

Переважна більшість позапланових заходів була проведена в закладах ресторанного господарства м. Кропивницького щодо перевірки порушень у частині надання інформації споживачам про продукцію й складення меню державною мовою. Проаналізовано результати здійснення фахівцями управління державного нагляду за дотриманням законодавства про рекламу та ринковий і метрологічний нагляд.

Також обговорювався хід моніторингу фахівцями сектору контролю за регульованими цінами Урядової програми "Доступні ліки". За результатами проведеного моніторингу у травні - червні 2017 року інформацію надано 38 аптечними закладами, кількість цін на лікарські засоби, щодо яких було здійснено аналіз дотримання вимог, склала 3002. За результатами проведеного моніторингу дотримання граничних оптово-відпускних цін порушень не було встановлено.

У травні були виявлені окремі випадки реалізації лікарських засобів з перевищенням граничного рівня торговельної надбавки в розмірі 15%. Про це повідомлено суб’єкта господарювання з пропозицією невідкладно вжити заходи для приведення розмірів торговельних надбавок у відповідність до вимог законодавства, що проведено з відповідним письмовим підтвердженням.

Про стан реформування державних лабораторій ветеринарної медицини, які входять до складу Держпродспоживслужби області, прозвітував директор Кіровоградської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини Стойка А.К.

 

07.09.2017 32

 

Були обговорені також проблемні питання здійснення державного нагляду (контролю) та лабораторних досліджень, надання адміністративних послуг та погоджувальних процедур у світлі продовження реформування Держпродспоживслужби, про результати внутрішнього аудиту та заходи щодо протидії проявам корупції в Головному управлінні, земельно-майнові та інші. Визначені основні завдання на ІІ півріччя.    

За результатами колегії роботу Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області в першому півріччі 2017 року визнано задовільною.

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

380905
Сьогодні
Цього місяця
Всього
138
31810
380905

Ваш IP: 54.224.235.183
25-06-2018