Грибний сезон розпочато... Рекомендовані

Щороку по всій Україні реєструються випадки отруєння дикорослими грибами. Не виключенням є і наша область. Так, в серпні місяці поточного року зареєстрований перший випадок отруєння грибами в Кіровоградському районі з 2 потерпілими. Як бачимо, актуальність отруєнь грибами серед жителів нашої області не втрачається. Тому обізнаність населення щодо профілактики та попередження виникнення отруєнь грибами дуже важлива.

Причинами отруєнь грибами залишаються: недостатній рівень знань у населення видової належності грибів; недостатні навички та знання щодо їх збору; потенційно небезпечні місця збирання грибів (лісосмуги, лісові насадження біля населених пунктів, присадибні ділянки, біля автотрас); порушення правил збирання і приготування грибів; безвідповідальне ставлення людей до свого здоров’я.

Аналіз випадків отруєнь грибами в області свідчить, що більшість отруєнь обумовлені вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймають за їстівні сироїжки.

Отруєння також можуть спричинити їстівні гриби, які зіпсовані або не пройшли належної термічної обробки, виросли на забруднених територіях чи вздовж транспортних магістралей. Крім того, є люди, які страждають на алергію від грибів. І нарешті, гриби в наш час можуть містити небезпечні для здоров'я важкі метали і радіоактивні речовини: вони накопичуються в їх плодових тілах.

Гриби можуть завдати серйозної шкоди шлунку і печінці. Найбільш типовими симптомами отруєння є блювота, болі в животі, діарея. Важливо знати, що симптоми отруєння грибами схожі з симптомами звичайного харчового розладу, але є значно складнішими. Тому, якщо після вживання грибів у вас виникли характерні ознаки отруєння – не гайте часу, звертайтесь за медичною допомогою.

Слід пам'ятати, що гриби не відносяться до продуктів харчування, які є незамінними в раціоні харчування людей, однак можуть бути чинником небезпеки для здоров'я, а то й життя. Страви з грибів важкі для травлення. Тому їх взагалі не можна вживати дітям, а також людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки чи хронічними захворюваннями інших внутрішніх органів.

Також не варто купувати лісових грибів на ринку, уздовж автошляхів та інших місцях. Стихійна торгівля несе в собі потенційну небезпеку для здоров'я людей, в тому числі при продажу дикорослих грибів.

Держпродспоживслужба області вкотре звертається з проханням до жителів області замислитись над питанням - чи не варто взагалі відмовитися від дикорослих грибів, в крайньому випадку замінивши їх на вирощені в теплицях печериці та гливи.

Ознайомитися з пам'ятками за відповідною тематикою можна, перейшовши за посиланням.

 

Будьте пильні до свого здоров’я та життя!

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

406978
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1125
18145
406978

Ваш IP: 54.224.60.122
15-07-2018