На початку епідсезону: рекомендації держпродспоживслужби Рекомендовані

Незалежно від рівня захворюваності з гострих респіраторних інфекцій та грипу епідемічний сезон завжди починається з 40-го тижня поточного року і триває по 20-й тиждень року наступного. Епідсезон 2017-2018 років розпочався 2 жовтня і закінчиться в травні наступного року.

Однак зазвичай на початок епідемічного сезону припадає і деяке сезонне зростання рівня захворюваності населення на гострі респіраторні вірусні інфекції. Це пояснюється реакцією організму людини на зниження температури повітря на вулиці.

Одна з основних рекомендацій держпродспоживслужби для населення на початку холодної пори року – не переохолоджуватися, щоб не застудитися.

Про це в першу чергу мають потурбуватися керівники підприємств теплозабезпечення, місцевих органів влади та місцевого самоврядування, аби опалювальний сезон розпочався вчасно і без аварійних ситуацій і в домівках та робочих кабінетах, у закладах освіти, лікувальних та соціальної сфери було тепло.

У цей період варто бути уважнішими працівникам навчальних закладів до здоров’я дітей, які відвідують дитсадки і навчаються у школах. У випадках, якщо дитина приходить із симптомами застуди чи респіраторного захворювання, її не слід допускати в організований колектив, щоб запобігти можливому поширенню інфекції.

Як повідомило Міністерство охорони здоров’я України, нинішній епідемічний сезон не мине без грипу. Епідеміологи твердять, і це підтверджує практика, що найефективнішим засобом профілактики грипу є щеплення. Для профілактики грипу в епідемічному сезоні 2017-2018 років в Україні затвердили оновлений склад 4 вакцин зі штамами вірусу, актуальними для цього сезону. Вакцини, перереєстровані в Україні на епідемічний сезон 2017–2018 років, відповідно до рекомендації ВООЗ, включають штами Michigan, Hong Kong та Brisbane. За повідомленням сайту Мінохорони здоров’я України наразі ці вакцини - ІНФЛУВАК (Нідерланди), ІНФЛУЕНЗА ВАКСІН (Китай), ДЖІСІ ФЛЮ (Корея), ВАКСІГРИП (Франція) - проходять експертну оцінку ДУ «Державний експертний центр МОЗ України».

Проте наразі найголовніше – щоб всі скрізь мали комфортне середовище життєдіяльності, де було б тепло.

Держпродспоживслужба області звертається до керівників закладів, установ, підприємств всіх форм власності, суб’єктів господарювання щодо своєчасного забезпечення відповідних комфортних умов перебування (навчання, здійснення діяльності тощо) дорослому та дитячому населенню.

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

406973
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1120
18140
406973

Ваш IP: 54.224.60.122
15-07-2018