На контролі – питання готовності до холодів та профілактики ГРІ та грипу Рекомендовані

Непритаманне для цієї пори потепління, що прийшло на Кіровоградщину, відклало старт опалювального сезону. На початку цього тижня 180 котелень в області подавали тепло лише в заклади лікувально-профілактичні, навчальні та соціальної сфери. Однак «тримати літо за хвіст», за прогнозами синоптиків, вже не зможемо, найближчими днями температура повітря почне знижуватися.

Фахівці з державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства держпродспоживслужби області з літа тримають на контролі питання підготовки до опалювального сезону 2017-2018 років. Відбулося засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС, на якому розглядалося питання підготовки до холодів і був намічений ряд заходів, вжиття яких забезпечило б повнішу готовність вразливих сфер.

За інформаціями органів місцевої виконавчої влади, місцевого самоврядування в першій декаді жовтня заклади охорони здоров’я, освіти, соціального захисту були готові до опалювального сезону. Завершуються роботи з утеплення приміщень закладів перелічених сфер.

З настанням холодів фахівці держпродспоживслужби області контролюватимуть питання забезпечення належного температурного режиму в зазначених закладах. Як відомо, дотримання температурного режиму – один із важливих чинників профілактики простудних захворювань, ГРІ та грипу. Найнебезпечнішим серед цих недуг за ускладненнями є грип. Як показує практика, найефективнішій засіб його профілактики – щеплення. У зв’язку з цим держпродспоживслужба провела інформаційно-роз’яснювальну роботу з керівниками органів місцевої виконавчої влади, місцевого самоврядування про необхідність закладення коштів у місцевих бюджетах для придбання протигрипозної вакцини і проведення щеплення груп ризику.

За інформаціями деяких органів місцевої виконавчої влади та органів місцевого самоврядування кошти вже виділені, вакцина придбана чи це планується зробити в найближчій перспективі.

Держпродспоживслужбою області направлено також листи в органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, керівникам підприємств та організацій, які здійснюють пасажирські автоперевезення, щодо необхідності створення належного запасу миючих та дезінфікуючих засобів для проведення регулярної обробки салонів транспортних засобів протягом епідсезону 2017-2018 років (як повідомлялося на нашому сайті, цей період розпочався 02 жовтня і триватиме до травня). Справа в тому, що вірус грипу передається через руки - наприклад, коли пасажири тримаються за поруччя. Завдяки обробці поруччя дезінфікуючими засобами створюватимуться перешкоди на шляху поширення вірусу. У цих листах йдеться також про необхідність у випадку ускладнення епідемічної ситуації бути готовими для запровадження посиленого протиепідемічного режиму на вокзалах, які є місцями масового перебування людей.

Держпродспоживслужба області звертається до перевізників, керівників автовокзалів та інших закладів чи установ, які є місцями масового перебування людей, щодо забезпечення виконання профілактичних заходів із поширення гострих респіраторних інфекцій та грипу задля підтримання здоров’я населення. Необхідно турбуватися один про одного!

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

565004
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1818
66415
565004

Ваш IP: 54.158.199.217
25-09-2018