Побороти таку біду як амброзія полинолиста цілком реально Рекомендовані

Про це повідомила головний спеціаліст управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області О.М. Зубаір під час Дня депутата в Кіровоградській міській раді.

Фахівець доповідала в рамках розгляду питання «Екологічна ситуація в місті, оцінка існуючого становища».

Для того, щоб упоратися з амброзією полинолистою, потрібно згадувати про її шкодочинність не в період, коли починається різке збільшення звернень мешканців міста за медичною допомогою зі скаргами на алергічні захворювання, а, переконана фахівець, під час роботи органів місцевого самоврядування та їх виконавчих комітетів над проектами бюджетів на наступний рік. Фахівці управління фітосанітарної безпеки готові надати рекомендації щодо найбільш оптимального методу боротьби з цим карантинним організмом на кожній конкретній земельній ділянці з урахуванням її особливостей і визначенням необхідних коштів для цього.

Значна увага в доповіді була приділена саме амброзії полинолистій, оскільки в порівнянні з іншими карантинними організмами зменшення її шкодочинності в місті не таке відчутне. Нині бур’ян у місті розкошує на 283 гектарах. Однак завдяки виконанню заходів – зокрема, згідно з розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 25 липня 2017 року № 361-р «Про проведення місячника знищення вогнищ американського білого метелика, амброзії полинолистої та повитиці польової» на території міста виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради та ДП «Кіровоградський облавтодор» ситуація змінюється на краще.

Фахівець також повідомила про те, що наша область - перша в Україні, де розробили програму боротьби з амброзією полинолистою. За результатами виконання цієї програми в 2012-2016 роках площі, уражені карантинним організмом, зменшилися на 35,9 га. Нині розроблена програма на період до 2021 року, наразі триває її узгодження відповідними службами перед внесенням на розгляд і затвердження депутатами обласної ради.

Доповідач також відповіла на запитання присутніх стосовно здійснення перевірок підприємств, установ та організацій, ФОП тощо в сфері карантину та захисту рослин в поточному році та надала інформацію щодо проведення спеціалістами управління фітосанітарної безпеки моніторингу з визначення фітосанітарного стану м.Кропивницького за допомогою феромонних пасток для виявлення шкідливих організмів.

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

564935
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1749
66346
564935

Ваш IP: 54.158.199.217
25-09-2018