У більшості районів області виконання протирадонових заходів носить формальний характер Рекомендовані

Минулої п’ятниці відбулося пленарне засідання п’ятнадцятої сесії обласної ради сьомого скликання, на якому було розглянуте питання «Про стан виконання Комплексної програми захисту населення Кіровоградської області від впливу іонізуючого випромінювання на 2014 – 2018 роки».

На засіданні був присутній начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області І.Р.Бойчук, інформацію якого з зазначеного питання депутати взяли до уваги, оскільки вона була попередньо розглянута на засіданнях трьох постійних комісій ради.

Виконавцями комплексної програми є райдержадміністрації та органи місцевого самоврядування. Відповідним рішенням обласної ради було рекомендовано розробити місцеві програми на кожній адміністративній території області.

Незважаючи на це, досі програми не розроблені в містах Кропивницькому та Олександрії, Устинівському і Добровеличківському районах. Порядок виділення коштів на реалізацію регіональних програм розробили лише Благовіщенська, Кіровоградська та Петрівська РДА.

У 2014-2016 роках Кіровоградський обласний лабораторний центр та профільні лабораторії київських наукових установ провели ряд досліджень активності радону-222 в повітрі приміщень навчальних, лікувальних, соціальних закладів та в житлових будинках, у воді артезіанських свердловин та шахтних колодязів, проведений радіаційний моніторинг забруднення атмосферного повітря біля урановидобувних підприємств області.

За даними аналізу результатів активності радону-222 було визначено 26 будівель навчальних закладів, які потребують негайного виконання протирадонових заходів. Та лише в Знам’янській ЗОШ №7 ці заходи були виконані фахово і з контролем ефективності. Щоправда, й тут справу не довели до кінця, тобто – до таких показників, як вимагає норматив.

У ряді навчальних закладів деяких районів області в приміщеннях виконали елементарні протирадонові заходи - ущільнення підлоги на перших поверхах, ревізію вентиляційних систем, у тому числі в підвалах, заміну ізоляційних матеріалів і трубопроводів тощо. Однак про ефективність цих заходів нічого сказати не можна, адже контрольні вимірювання проведені не були.

Без належного реагування з боку органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування залишилася інформація і про результати досліджень 21 джерела нецентралізованого водопостачання (колодязі, свердловини), де показники вмісту радону перевищують гранично допустимі в кілька разів.

Отже, у більшості районів області виконання протирадонових заходів носить формальний характер.

На підставі цього депутати визнали незадовільним виконання обласної протирадонової програми. Прийнятим рішенням органам місцевої влади і місцевого самоврядування запропоновано розробити детальні проекти протирадонових заходів у закладах і установах, де зафіксоване перевищення нормативних значень вмісту радону-222, і в місцевих бюджетах на 2018 рік передбачити кошти на їх проведення. Йдеться також про продовження проведення лабораторних досліджень атмосферного повітря в приміщеннях навчальних закладів і питної води з джерел нецентралізованого водопостачання. І ще. Депутати підтримали пропозицію про залучення для консультацій фахівців Держпродспоживслужби області задля ефективного виконання протирадонових заходів.

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

564889
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1703
66300
564889

Ваш IP: 54.158.199.217
25-09-2018