Діти в дитсадках та школах: що їдять і п’ють, в яких умовах перебувають Рекомендовані

Держпродспоживслужба області за участі Кіровоградської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби та спільно з Кіровоградським обласним лабораторним центром почали проведення досліджень якості та безпечності питної води і харчування в навчальних закладах, обстеження умов виховання, навчання та перебування дітей в організованих дитячих колективах.

Здійснюються відбори готових страв на відповідність мікробіологічним та санітарно-гігієнічним показникам (калорійність і термообробка), питної води з водопровідної мережі (централізовані і нецентралізовані джерела) – на визначення активності природних радіонуклідів та радону, а також води питної на харчоблоках на відповідність мікробіологічним та санітарно-хімічним показникам. Обстежуються також об’єкти навколишнього середовища та умови перебування дітей в закладах.

 

dity1

 

Дослідження харчування і умов перебування в навчальних закладах (мікроклімат, освітлення, повітря закритих приміщень, визначення активності радону в питній воді) проводить Кіровоградський обласний лабораторний центр, а питної води та санітарно-гігієнічних змивів з об’єктів навколишнього середовища – Кіровоградська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби.

У поточному році охопити вищезазначеною роботою всі навчальні заклади

в області не вдасться, тому планується продовжити її наступного року. Передбачено також проведення досліджень якості і безпечності питної води, яку вживає населення. На здійснення цих масштабних заходів виділено кошти з державного бюджету.

За результатами проведених лабораторних досліджень Держпродспоживслужбою області будуть вжиті заходи реагування щодо поліпшення ситуації.

Така робота проводиться в усіх областях. Приводом до цього стало ускладнення санітарно-епідемічної ситуації в країні протягом останніх років.

Довідково. За 10 місяців поточного року кількість спалахів гострих кишкових інфекцій зросла більш ніж удвічі порівняно з 2014 роком. Причому кількість таких спалахів в організованих дитячих колективах у порівнянні з минулим роком збільшилась в 1,6 раза (з 57 у 2016-му до 91 за 10 місяців 2017 року).

Виникнення спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань пов’язане переважно з об’єктами, що мають важливе соціальне значення, зокрема, закладами навчальними, оздоровлення та відпочинку дітей, об’єктами водопостачання, закладами громадського харчування тощо.

Особливу стурбованість фахівців Держпродспоживслужби викликає збільшення кількості спалахів з чинником передачі збудника інфекції недоброякісною питною водою. У поточному році вже зареєстровано 8 таких спалахів, у той час як у 2012 – 2013 роках вони були відсутні, а з 2014 по 2016 роки їх збільшилося з двох до чотирьох на рік.

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

658793
Сьогодні
Цього місяця
Всього
4854
75984
658793

Ваш IP: 54.198.55.167
19-10-2018