Держпродспоживслужба області рекомендує: якщо у навчальному закладі збільшується кількість захворілих на вітряну віспу, то необхідно запроваджувати посилений протиепідемічний режим Рекомендовані

За 9 місяців поточного року в м.Кропивницькому на це захворювання занедужало на 40 відсотків мешканців більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Наразі кількість хворих, переважна більшість з яких діти, продовжує збільшуватись як в обласному центрі, так і загалом на Кіровоградщині.

У зв’язку з цим до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області стали частіше звертатися працівники дошкільних навчальних закладів щодо отримання рекомендацій з приводу захворювання вихованців на вітряну віспу.

Дійсно, в холодну пору року реєструється зростання захворюваності на вітряну віспу. Як відомо, це вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом і швидко поширюється, в Україні не є контрольованим, тобто профілактичні щеплення проти нього не включені до календаря обов’язкових щеплень. Тому найголовніша рекомендація навчальним закладам у випадку зростання захворюваності на вітрянку (так захворювання називають у народі) – посилення протиепідемічного режиму, а саме: проведення вологого прибирання приміщень, де перебувають діти, кварцювання і провітрювання. Причому тут підхід такий: якщо випадки захворювання зареєстровані в одній групі дитсадка чи одному класі школи, то протиепідемічні заходи необхідно проводити в усьому навчальному закладі. Працівники навчальних закладів мають стежити також за контактними особами, опитуючи їх про самопочуття та оглядаючи їхні шкірні покриви.

Батьки дітей, які відвідують організовані колективи, мають бути поінформовані про епідемічну ситуацію в цих закладах. У випадку, якщо там реєструється захворюваність на вітряну віспу, рішення про те, чи відвідуватиме дитина організований колектив, приймають її батьки. Однак завжди краще, щоб здорові діти уникали перебування у вогнищі інфекційного захворювання.

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

658495
Сьогодні
Цього місяця
Всього
4556
75686
658495

Ваш IP: 54.198.55.167
19-10-2018