Ситуація з розповсюдженням мишоподібних гризунів в області характеризується як помірна Рекомендовані

Восени склалися сприятливі погодні умови для масового розвитку гризунів і зростання їх чисельності.

Державні фітосанітарні інспектори управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області в кінці листопада провели моніторинг сільськогосподарських угідь з метою встановлення чисельності гризунів та стану їх популяції. Висновок такий, що нині спостерігається помірне розповсюдження гризунів, на рівні минулого року.

Зокрема, на площах озимої пшениці середня чисельність колоній шкідників – 1,7, максимальна – 3 - 5 у Бобринецькому, Гайворонському, Компаніївському, Маловисківському, Петрівському, Устинівському районах. На площах озимого ячменю середня чисельність колоній – 1,6, максимальна – 4 (у Маловисківському районі). На площах озимого ріпаку середня чисельність колоній – 2, максимальна – 4 (у Новгородківському районі).

У місцях резервацій спостерігається висока чисельність гризунів, тому тут теж дуже важливо проводити боротьбу з шкідниками. Так, в Онуфріївському районі на незораній площі з-під кукурудзи виявлено середню чисельність колоній шкідника – 2, максимально – 3 на га. У Маловисківському районі на площі з-під соняшнику середня чисельність колоній шкідника – 5. На неорних землях середня чисельність колоній шкідника – 3 (Устинівський район) .

Обмеження чисельності й шкідливості гризунів можливе в разі несприятливих погодних умов грудня - березня (надмірний дощ або мокрий сніг з різким зниженням температури, високий сніговий покрив з швидким таненням). Наприкінці листопада проти мишоподібних гризунів в області було оброблено понад 9 тис.га, з них біологічним методом – 4,72 тис.га.

Інтенсивність подальшого розвитку та розповсюдження гризунів, а також рівень їх шкідливості будуть визначатися, насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють через внесення в жилі нори родентицидів. З метою охорони навколишнього природного середовища перевагу слід надавати біологічному методу боротьби з використанням бактероденциду.

При правильному використанні препарату виробниками гарантується ефективність на рівні 76-89 % і заощадження коштів, тому що ціна на бактероденцид (22,82 грн за кг) найнижча в Україні і набагато дешевша в порівнянні з ціною на хімічні родентициди.

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

658690
Сьогодні
Цього місяця
Всього
4751
75881
658690

Ваш IP: 54.198.55.167
19-10-2018