У другому півріччі 2017 року в області спостерігалася стабілізація санітарно-епідемічної ситуації Рекомендовані

Про це на засіданні колегії Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за підсумками діяльності в другій половині 2017 року повідомила в.о. заступника начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Г.В.Сабадаш.

У звітному періоді не було зареєстровано групових випадків та спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань у той час як в аналогічному періоді 2016 року зафіксували 5 спалахів, в яких постраждало 85 осіб, із них 35 дітей віком до 18 років.

Зареєстровано 5 хворих на ботулізм – по одному в Новоукраїнському та Онуфріївському районах і троє в Олександрійському. У 2016 році захворіло 6 осіб. Однак тоді не було летальних випадків, а в другій половині 2017 року 1 людина померла.

Зареєстровано 6 випадків отруєння дикорослими грибами з 9 потерпілими в м. Кропивницькому (4), Кіровоградському (2) та Долинському (3) районах проти 2 випадків з 6 потерпілими в 2016 році.

Зі старту опалювального сезону 2017-2018 років на місцях постійно проводиться моніторинг температурного режиму в навчальних, лікувально-профілактичних та закладах соціальної сфери з метою запобігання підвищенню рівня захворюваності на ГРІ та грип. У випадках відхилення від температурних нормативів були негайно проінформовані керівники місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, освітянської галузі щодо виправлення ситуації. Також на постійному контролі з початку епідемічного сезону 2017/2018 років знаходиться стан захворюваності населення області на ГРІ та грип, окремо - дітей, з метою своєчасного введення обмежувальних протиепідемічних заходів при перевищенні епідемічних порогів. Наразі епідпороги не перевищені, відтак обмежувальні заходи не запроваджувалися.

Велика увага питанню дитячого здоров’я була приділена фахівцями зазначеного профілю з територіальних структурних підрозділів протягом серпня минулого року під час обстежень навчальних закладів на предмет їх підготовки до нового навчального року. Про результати цих обстежень проінформовані керівники закладів освіти, органів місцевої влади та місцевого самоврядування. Найбільше недоліків виявлено в навчальних закладах Бобринецького, Кіровоградського, Світловодського, Устинівського районів. Натомість без зауважень або практично без них підписані акти приймання навчальних закладів до нового навчального року в Голованівському, Вільшанському, Новгородківському, Долинському, Новоукраїнському, Онуфріївському районах та м. Кропивницькому.

З метою недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації в області протягом другого півріччя 2017 року при управліннях, відділах освіти на всіх адміністративних територіях області, при управлінні освіти, науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації створені робочі комісії з перевірки організації харчування та дотримання санітарного законодавства у навчальних закладах. До складу комісій включено спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та управлінь/відділів освіти. Обласна комісія вибірково перевірила навчальні заклади в семи районах -Знам’янському, Новгородківському, Голованівському, Новоархангельському, Добровеличківському, Бобринецькому та Маловисківському.

Найменше порушень в організації харчування виявлено в Маловисківському, Новоархангельському, Голованівському районах, а найбільше – в Добровеличківському та Бобринецькому районах.

Лабораторно обстежено 569 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

Протягом звітного періоду проведено 24 планових перевірки та 105 позапланових, здійснено санітарно-епідеміологічний контроль 207 вантажів, 20 з яких – у режимі «єдиного вікна» в зоні митного посту. Надано 2455 адміністративних послуг суб’єктам господарювання, в т.ч. з метою запобігання епідемічним ускладненням на території області.

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

916638
Сьогодні
Цього місяця
Всього
71
48610
916638

Ваш IP: 34.224.102.60
24-01-2019