Порушення в сфері захисту споживачів у другому півріччі 2017 року були виявлені у понад 90 відсотків планово перевірених суб’єктів господарювання Рекомендовані

Про це на засіданні колегії за підсумками роботи Головного управління  Держпродспоживслужби в Кіровоградській області в другому півріччі 2017 року повідомила в.о.начальника управління захисту споживачів Головного управління В.О.Сухопарова.

Упродовж другого півріччя 2017 року фахівці управління захисту споживачів відповідно до Плану проведення перевірок суб’єктів господарювання стосовно дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів та про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення на 2017 рік перевірили дотримання вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів у 41 суб’єкта господарювання (19 - змішана група товарів; 8 – торгівля непродовольчими товарами; 12 - торгівля нафтопродуктами; 2 – торгівля будівельними матеріалами, спецодягом та супутніми товарами). За результатами перевірок  складені відповідні акти.

За звітний період порушення виявлено у 38 суб’єктів господарювання.

Наприклад, у магазині «Файно» ТОВ «Вересень плюс» порушення були виявлені по 12 позиціях, в тому числі мала місце реалізація протермінованих рибних консервів шпротів. У магазині «Фокстрот» ТОВ «Сав-Дістрибьюшн» порушення щодо відсутності необхідної, своєчасної, доступної та повної інформації про продукцію для споживачів зафіксовані по 23 позиціях. В оптово-роздрібному магазині «Фуршет» ДП «Рітейл-Вест» порушення налічувалися по 13 позиціях, серед яких і реалізація протермінованих дитячих акварельних фарб. Знову ж таки в оптово-роздрібному магазині «Фуршет» ДП «Рітейл-Центр» порушення виявлені по 11 позиціях, у тому числі реалізація протермінованих дитячих наборів для хімічних дослідів. На автозаправних станціях ТОВ «Окко-Рітейл» - порушення ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів» по 3 позиціях, а саме: відсутність необхідної, своєчасної, доступної та повної інформації про гарантійний термін зберігання бензинів марки А-92, А-95, А-95pulls на загальну суму 1794,0 тис.грн.

Усі складені працівниками управління приписи щодо усунення виявлених порушень виконані суб’єктами господарювання в установлений термін, відтак адміністративно-господарські санкції до них не застосовувались.

Протягом звітного періоду під час заходів державного нагляду (контролю) перевірено якість непродовольчих товарів на 10969,337 тис.грн (бензини, оливи моторні, радіотелекомунікаційне обладнання, комп’ютерні мультимедійні стерео навушники, будівельні матеріали та спецодяг, лако-фарбові матеріали, меблі, термоси, посуд емальований та скляний, парфумерно-косметичні вироби, побутова хімія, засоби догляду за волоссям, шкарпетки, хлопавки, бенгальські вогні, пакувальні матеріали, новорічні іграшки). З них забраковано продукції на 1865,835 тис.грн: за порушення про відсутність необхідної, своєчасної, доступної та повної інформації про продукцію - на 1864,135 тис.грн та протермінованої - на 1,7 тис.грн.  

У 2017 році у сфері захисту споживачів працівники зазначеного управління перевірили продукції на 12031,603 тис.грн, з якої забраковано на суму 1925,236 тис.грн, що становить 16% від усієї перевіреної продукції.

Згідно з вимогами Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» відповідно до обґрунтованих звернень громадян та наданих погоджень Мінекономрозвитку України протягом звітного періоду проведено 15 позапланових заходів контролю, в тому числі 1 - зі створеною суб’єктом господарювання ФОП Бабіною Н.М. (м. Кропивницький) перешкодою службовим особам у сфері захисту прав споживачів. За результатами проведених перевірок складені акти.

Більшість позапланових заходів контролю стосувались надання суб’єктами господарювання послуг (відповідно): 5 - житлово-комунальних, по одному - поштових, туристичних, побутових та щодо реалізації неякісного товару, 2 - виготовлення металоконструкцій. Під час перевірок відновлено права споживачів шістьма суб’єктами господарювання та у трьох суб’єктів господарювання (ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА», КП «Теплоенергетик», ФОП Корнійчук М.О. туристичне агентство «Акіта-Тур») встановлені порушення прав споживачів, які були усунуті в ході виконання приписів.

Під час позапланових перевірок:

- ТОВ «Сав-Дістрибьюшн» задовольнив вимоги споживача на обмін неякісного смартфону Huawei GT3 Dual sim вартістю 6,499 тис.грн;

- ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» проведено споживачу перерахунок по ненаданій належним чином послузі з централізованого теплозабезпечення на суму 0,622 тис.грн;

- КП «Житлово-експлуатаційна організація № 4» забезпечено ремонт мережі централізованого теплопостачання в гуртожитку по вул. Космонавта Попова, 5, м. Кропивницький для подачі теплоносія;

- ФОП Коробка А.М. повернув споживачу кошти в сумі 9,0 тис.грн;

- ФОП Корнійчук М.О. туристичне агентство «Акіта-Тур» повернула споживачу кошти у сумі 0,275 тис.грн за невикористаний проїзний квиток;

- ФОП Коробка А.М. виплатив споживачу 0,160 тис.грн пені згідно з умовами договору.

Загалом у 2017 році у сфері захисту споживачів працівники управління провели 32 позапланові заходи державного нагляду (контролю), за результатами яких поновлено права 7 споживачів.

Сума повернутих суб’єктами господарювання коштів споживачам за неякісний товар у 2017 році становить 202,856 тис.грн.

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

916749
Сьогодні
Цього місяця
Всього
182
48721
916749

Ваш IP: 34.224.102.60
24-01-2019