Спеціалісти Держпродспоживслужби взяли участь у презентації експериментального меню для школярів Рекомендовані

На запрошення управління освіти Міської ради міста Кропивницького спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області взяли участь у презентації експериментального меню для школярів.

Фахівці підтримали ідею очільників міста, керівництва навчальних закладів та батьків учнів стосовно перегляду страв, набору продуктів та готових виробів у шкільних їдальнях. Результатом такої спільної роботи стало складення оновленого примірного двотижневого меню (сніданки та обіди) для харчування учнів молодших класів та пільгових категорій.

Вартість харчування школярів не змінилася, щодня сніданок для одного учня міському бюджету обходиться у 7 грн і 10 грн для дитини пільгової категорії. Щодо обідів, то хоч рішенням виконкому і встановлена їх вартість у розмірі 10 гривень, але за бажанням батьків ця сума може збільшитись на 2-5 гривень.

 

 

В таких же обсягах фінансування меню урізноманітнено, впродовж двох тижнів у новому меню страви не повторюються. Меню розширено за рахунок страв з м’яса, риби, сиру кисло-молочного, печінки, а також доповнено фруктами.

В Комунальному закладі «Навчально-виховне об’єднання № 6 «Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, центр естетичного виховання «Натхнення» десять навчальних закладів міста Кропивницького презентували свій варіант шкільного меню на два тижні.

Крім різноманітних страв кожна зі шкіл також приготувала презентаційне відео про те, якими уявляють собі шкільні сніданки учні. На презентацію були запрошені батьки учнів, школярі, журналісти, громадські активісти.

Вимоги щодо організації харчування в дитячих колективах передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», Порядком організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах», затвердженого спільним наказом МОіН та МОЗ України від 01.06.2005 № 242/329.

Щорічно спеціалісти держпродспоживслужби вивчають, аналізують, вносять корективи та погоджують примірні двотижневі меню на осінньо-зимовий та весняно-літній періоди року для дошкільних навчальних та загальноосвітніх навчальних закладів.

Після цієї презентації протягом трьох тижнів управління освіти Міської ради міста Кропивницького збиратиме пропозиції, після чого буде складене постійне меню із врахуванням побажань учнів та їх батьків та надане на погодження до держпродспоживслужби.

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

829429
Сьогодні
Цього місяця
Всього
790
38253
829429

Ваш IP: 18.212.93.234
15-12-2018