Якісний захист сільгоспкультур – запорука гарного врожаю Рекомендовані

Незабаром розпочнеться сезон весняно-польових робіт, і перед усіма, хто займається рослинництвом, постане питання захисту посівів від шкідливих організмів.

Культурні рослини протягом вегетації уражуються хворобами, знищуються шкідниками та конкурують з численними бур’янами. Тому проти шкідливих організмів виробляють велику кількість пестицидів. Але постає запитання: де і в кого придбати якісні засоби захисту рослин?

На ринку України є різноманітні засоби захисту рослин від шкідників, хвороб та бур'янів. Завдяки високій якості, ефективності та зручності застосування, яку забезпечили найкращі фахівці провідних фірм виробників цієї продукції, господарі озброєні дієвими засобами боротьби проти шкідливих організмів. Але, на жаль, бідою сучасного сільськогосподарського виробництва є й те, що на ринок пестицидів потрапляє величезна кількість фальсифікованої продукції. Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області підготували рекомендації, дотримання яких допоможе уникнути неприємностей при придбанні засобів захисту рослин.

Купувати пестициди потрібно лише в офіційних дистриб’юторів, у відомих фірм, котрі добре себе зарекомендували на ринку пестицидів. Уникайте сумнівних угод і вражаючих «знижок», які є першою ознакою фальсифікату.

Купуючи засоби захисту рослин, обов’язково вимагайте від продавця сертифікат якості на продукт і касовий (товарний) чек із зазначенням наступної інформації - назва підприємства або прізвище продавця, найменування товару, ціна та кількість товару, дата продажу. Препарати повинні бути внесені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Звертайте увагу на упаковку - вона повинна бути заводською, з захисними елементами, такими як голограми, захисні плівки, номер партії, спеціальні позначки на кришці. Оригінальну голограму неможливо зняти з упаковки неушкодженою.

Уважно роздивіться етикетку. Інформація на ній повинна бути надрукована чітким шрифтом, українською мовою, із зазначенням назви постачальника і його адреси в Україні, діючої речовини, назви препарату, номера партії, ваги або об’єму, дати виготовлення та терміну придатності, найменування фірми-виробника і його адреси, регламенту застосування (норма витрати, культура, об’єкт, спосіб, час обробки, обмеження, терміни очікування, способи знешкодження, заходи безпеки та надання першої медичної допомоги). Етикетка повинна міцно кріпитися до упаковки.

Звертайте особливу увагу на тару, в яку розфасовані засоби захисту рослин - пестициди і агрохімікати для роздрібного продажу населенню не розфасовують у медичну тару.

             68678           yuiyiuyi

Потрібно зберігати упаковку (тару) після використання препарату, яка може слугувати доказом у разі з'ясування, що куплена продукція є підробкою.

У випадку виникнення сумнівів щодо оригінальності продукту телефонуйте компаніям-виробникам засобів захисту рослин.

Потрібно пам’ятати, що якість пестицидів не залежить від яскравості картинки чи гучної назви на упаковці. Їх краще купувати в спеціалізованих магазинах, ніж у невідомих осіб на стихійних ринках або з вантажних автомобілів.

Гарний врожай — привід для радості лише тоді, коли він вирощений у відповідальний та збалансований спосіб, коли вирощування було безпечним для довкілля, а сама продукція не спричинить шкоди людському організму.

У разі виникнення запитань щодо порушеного питання звертайтесь за консультацією до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, зателефонувавши за номером 050 604 93 63.

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

916595
Сьогодні
Цього місяця
Всього
28
48567
916595

Ваш IP: 34.224.102.60
24-01-2019