Щодо проведення заходів державного контролю з питань формування, встановлення та застосування державних регульованих цін Рекомендовані

У зв’язку із встановленим до 31 грудня 2018 року мораторієм на проведення планових заходів із здійснення державного контролю з питань формування, встановлення та застосування державних регульованих цін однією з підстав проведення позапланових заходів державного контролю із зазначених питань є обґрунтоване звернення фізичних осіб про порушення суб’єктами господарювання їх законних прав.

У такому випадку позаплановий захід проводиться органом державного нагляду (контролю) за погодженням Державної регуляторної служби.

Державне регулювання цін поширюється на лікарські засоби, включені до Національного переліку основних лікарських засобів (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів), а також на лікарські засоби, включені до переліку міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, що застосовуються під час амбулаторного лікування осіб, які страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму, шляхом встановленя граничних постачальницько-збутових та торговельних (роздрібних) надбавок.

Державним регулюванням охоплені тарифи на житлово-комунальні послуги такі, як теплопостачання, водопостачання, водовідведення, захоронення та перероблення побутових відходів. Органами місцевого самоврядування встановлюються тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та з вивезення побутових відходів. Тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій розраховуються окремо на кожний будинок залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично повинні надаватися для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням переліку.

Окрім цього, державне регулювання цін (тарифів) розповсюджується на послуги, що надаються підприємствами-монополістами, які здійснюють свою діяльність на ринку телекомунікаційних, поштових послуг, послуг з перевезень на залізничному транспорті та продажу природного газу та електроенергії, на платні послуги, які встановлюються уповноваженими органами державної влади тощо.

Окремо треба зазначити, що з 1 липня 2017 року скасоване державне регулювання цін на продовольчі товари. Тепер суб’єкти господарювання формують ціни самостійно, в залежності від попиту та пропозицій на споживчому ринку, що унеможливлює проведення перевірок з питання ціноутворення на ринку продовольства, оскільки заходи державного нагляду (контролю) проводяться лише при встановленні державних регульованих цін.

У разі виникнення питань щодо формування, встановлення і застосування державних регульованих цін (тарифів) по вищезазначених напрямках, для отримання інформації пропонуємо звертатись до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Разом із цим інформуємо, що для отримання погодження Державної регуляторної служби, необхідного для проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю), у зверненні (з вимогами щодо нього можна ознайомитися, перейшовши за цим посиланням) обов’язково необхідно зазначити:

назву суб’єкта господарювання та його адресу;

суть проблеми, що виникла;

надати документи, які можуть підтверджувати порушення при застосуванні регульованих цін (тарифів);

чеки, квитанції, рахунки тощо.

Звернення можна подати до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області особисто або поштовим відправленням на адресу: м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84 чи з допомогою сервісу звернень на офіційному сайті, розташованому за цим посиланням.

Мобільні додатки

Посилання

Лічильник відвідувань

916648
Сьогодні
Цього місяця
Всього
81
48620
916648

Ваш IP: 34.224.102.60
24-01-2019