Захист прав споживачів – сфера діяльності не лише Держпродспожислужби, а й місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Рекомендовані

На цьому підкреслила начальник управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області В.О.Сухопарова під час наради в обласній державній адміністрації з питань споживчого ринку та захисту прав споживачів. Зібрання відбулося під головуванням заступника голови облдержадміністрації С.В.Лобанової. На ньому були присутні представники об’єднаних територіальних громад області, а на онлайн-зв’язку - заступники голів районних державних адміністрацій та керівників органів місцевого саморврядування, які курирують питання торгівлі.

Повноваження місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування із зазначеного питання були закріплені законодавчо та нормативно-правовими актами і раніше. Додалося ж їм завдань у зв’язку із затвердженням урядом наприкінці минулого року плану заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року. Зокрема, місцевим державним адміністраціям протягом 2018-2019 років належить створити консультаційно-інформаційні служби.

IMG 2993

В.О.Сухопарова запросила присутніх з усіх питань, що виникатимуть в ході виконання зазначених завдань, звертатися до очолюваного нею управління. Учасники наради були проінформовані про хід втілення управлінням захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області плану заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року. На сайті Головного управління у відповідному розділі розміщено нормативно-правову базу з питань захисту прав споживачів, плани перевірок суб’єктів господарювання та звіти про їх виконання, банер «Споживачу, будь обізнаним!», який направляє користувача сайту на рекомендації щодо дій у певних ситуаціях.

В.О.Сухопарова наголосила на так би мовити первинній допомозі споживачам, яку в майбутньому надаватимуть ті, хто наразі були учасниками наради: допомога інформацією про суб’єкта господарювання, рекомендація обов’язково мати розрахунковий документ про здійснену покупку товару чи надану послугу, написання заяви суб’єкту господарювання. Уповноважені особи органів місцевого самоврядування відповідно до делегованих їм повноважень повинні складати протоколи про адміністративні порушення у випадку відсутності в суб’єкта господарювання куточка споживавча.

Мобільні додатки

 

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1057592
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1030
52421
1057592

Ваш IP: 34.228.55.57
23-03-2019