«Теплі кредити» самі до споживачів не приходять Рекомендовані

Почастішали звернення до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області від мешканців обласного центру про те, що до них додому навідуються незнайомі люди з пропозиціями про участь у державній програмі утеплення житла.

Гості агітують господарів квартир укласти договори про встановлення металопластикових вікон чи дверей, утеплення стін, обіцяють, що все зроблять гарно. Крім того, переконують, що господарям жител, зважаючи на їхній поважний вік, ще й буде зроблена істотна знижка. Одним словом, дуже вигідно.

Люди вірять, не читаючи, підписують договори, сплачують завдаток. А дехто, не маючи вдома грошей для його сплати, навіть зголошується на пропозицію гостей під’їхати їхньою машиною до відділення банку, в якому «лежать» заощадження. Зняту суму грошей, яку, можливо, перший раз у житті в руках тримали, тут же віддають. А потім з’ясовується, що до державної програми підвищення енергоефективності житла ті візитери не мають ніякого відношення, просто в такий «підприємливий» спосіб розширюють коло своїх клієнтів, відверто гріючи руки на їх обмані. Не отримавши того, на що сподівалися, люди з розпачем звертаються до фахівців з питань захисту споживачів.

У зв’язку з цим Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу мешканців регіону на наступне. Тільки Ви або належним чином уповноважена Вами особа маєте право звернутися до одного з банків: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк для оформлення кредиту. Там детально розкажуть про порядок укладення договору на оформлення кредиту та необхідний пакет документів.

Деякі суб’єкти господарювання працюють як партнери з банківськими установами за програмою енергозбереження, такі господарюючі суб’єкти (підприємці) обов’язково мають укладені договори з банками про співпрацю. З переліками таких суб’єктів господарювання можна ознайомитися у відділеннях банків. Тобто, перш ніж укладати договір із незнайомими людьми щодо енергоефективності будинку (утеплення, установки вікон тощо), необхідно впевнитися, чи вони насправді є партнерами одного із банків в наданні споживачам перелічених послуг.

Крім того, ситуація з видачею кредитів змінюється. Наприклад, як повідомляється на сайті Держенергоефективності, протягом січня - березня 2018 року видача кредитів на енергоефективні заходи в рамках Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2020 роки, затвердженої постановою КМУ №243, не здійснювалася.

У Держенергоефективності створено Call-центр для надання населенню роз’яснення щодо отримання державної підтримки на впровадження енергоефективних заходів. Фахівці Call-центру надають консультації про порядок отримання компенсації за кредитами, взятими на заміну газових котлів та придбання енергоефективних матеріалів та обладнання. Call-центр працює щоденно з 09:00 до 17:30 (крім вихідних та святкових днів), перерва - з 13:00 до 13:30. Отримати консультації можна за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Мобільні додатки

 

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1057753
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1191
52582
1057753

Ваш IP: 34.228.55.57
23-03-2019