Диспансеризація великої рогатої худоби: деякі нюанси надання ветеринарних послуг Рекомендовані

Почастішали звернення до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області від мешканців сільської місцевості з приводу проведення профілактичних щеплень і діагностичних досліджень їхній великій рогатій худобі. Зокрема, люди цікавляться питаннями оплати за надання ветеринарних послуг.

У зв’язку з цим Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області повідомляє наступне. З метою охорони здоров'я тварин та людей і забезпечення виробництва якісної та безпечної продукції спеціалістами ветеринарної медицини області проводиться весняна диспансеризація тварин, що утримуються в особистих підсобних господарствах населення. Мета диспансеризації – профілактика захворювань тварин, виявлення у них схильності до захворювань та їх рання діагностика, що є передумовою успішного лікування та в кінцевому підсумку направлена на забезпечення здоров’я та високої продуктивності ВРХ.

Виходячи з того, що диспансеризація - це система планових діагностичних, лікувально-профілактичних та організаційно-господарських заходів, одним із її етапів є дослідження на лейкоз, бруцельоз, туберкульоз, щеплення проти сибірки. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2008 р. N 413 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення протиепізоотичних заходів, та переліку послуг спеціалістів ветеринарної медицини, які провадять ветеринарну практику, за здійснення обов'язкових або необхідних протиепізоотичних заходів та розмірів їх оплати», вище зазначені лабораторні діагностичні дослідження та профілактичні щеплення, включаючи вартість діагностикумів, вакцин проводяться за рахунок державного бюджету і до розміру плати власникам тварин за надані ветеринарні послуги не включаються.

Складовою частиною диспансеризації є проведення підготовчих та допоміжних робіт, профілактичних послуг (визначення загального клінічного стану тварини, набір послуг з проведення маніпуляцій по діагностиці, введення вакцин, відбір зразків крові тощо). Дані послуги є платними і передбачені та затверджені наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 96 від 13.02.2013 року «Про затвердження розмірів плати за послуги з питань ветеринарної медицини, захисту рослин, охорони прав на сорти рослин, які надаються органами та установами, що входять до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.03.2013 року № 381/22913.

Відмінність у вартості послуг у районах пояснюється різним переліком послуг з диспансеризації.

Разом з тим, з метою своєчасного виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних заразних хвороб тварин в Україні, в умовах обмеженого фінансування з державного бюджету, закупівля засобів захисту тварин може здійснюватися як власниками тварин, так і державними установами ветеринарної медицини. При закупівлі останніми до розміру плати за надання ветеринарних послуг може враховуватись вартість використаних препаратів.

Мобільні додатки

 

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1057590
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1028
52419
1057590

Ваш IP: 34.228.55.57
23-03-2019