Увага: сигналізаційне повідомлення Рекомендовані

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу суб’єктів господарювання, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, зацікавлених осіб: відмічається літ, яйцекладка та відродження гусениць карантинного шкідника – американського білого метелика у багаторічних насадженнях (найчастіше шовковиця та клен).

Характерною особливістю американського білого метелика є формування павутинних гнізд на добре освітлених деревах і розвиток у них перших чотирьох віків гусениць. Найефективніше в цей період проводити систематичне обстеження багаторічних насаджень, зрізувати та знищувати гнізда разом з гусінню.

З хімічних препаратів, зареєстрованих в «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених для використання в Україні» у 2018 році, який затверджено Міністерством екології та природних ресурсів України та погоджено з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (лист від 26.05.2016 №15-1-2-6/2667), для боротьби з АБМ в неплодоносних садах та лісосмугах, дозволений лише Карате 050 ЕС, к.е. (0,2-0,4 л/га). Але цей препарат не дозволений для роздрібного продажу населенню, тобто його не можна застосовувати в межах населеного пункту. Захист дерев ефективно проводити хімічним методом в момент переходу гусениць у п’ятий вік, коли починається їх розповзання по всьому дереву. Обробіток необхідно проводити згідно з правилами техніки безпеки при роботі з пестицидами та з дотриманням санітарних норм.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1220842
Сьогодні
Цього місяця
Всього
938
70982
1220842

Ваш IP: 54.226.4.91
22-05-2019